Yamaha XT 660 Z Tenere (2014)

Vlastník onarb76
Vloženo 15.7.2014
Aktualizováno 28.5.2018

Vloženo: 27.09.2014, Uskutečněno: 27.09.2014, Stav tachometru: 3000 km, Zhlédnuto: 37x

Ďalšia známa chyba ,,krásy,, u Tenerky je konektor regulátoru, ktorý podľa viacerých uživateľov nieje vodotesný a po čase začína byť s regulátorom problém. Táto nepríjemnosť sa dá pomerne ľahko vyriešiť, z regulátoru ktorý je v prednej strane motorky za klaksónom som vytiahol konektor, kontakty som ošetril sprejom na kontakty. Zo starej bicyklovej duše som odrezal cca 10cm kúsok a navliekol som ho na konektor. Potom som dušu poriadne celú zaizoloval izolačnou páskou a na spodnej strane- teda priamo na konektore som dušu pritiahol platovou sťahovacou páskou. Zatiaľ všetko funguje na 100% aj po jazdách v lejakoch a podobne, tak myslím že táto úprava bude OK.

jaro27 (78) napsal 13.03.2015 v 20:33

Regulátor som kontroloval po vyše 10 000 km, čistý ako z výroby.
Hneď som to pozrel aj kamarátovi, ten ho mal pri cca 40 000 km OK, žiadna oxidácia či korózia, no mierne známky bordelu tam už boli.
Všetko strieknuté KONKORom.

Lukyyyy (7) napsal 16.02.2015 v 13:17

Určitě si to taky udělám... I když jsem zatím problémy neměl tak proč jím nepředcházet

• široké enduro stupačky

Na anglickom fóre som našiel kontakt na českého výrobcu širokých nerezových enduro stúpačiek ;-) Slovo dalo slovo a moja Tenerka dostala na vianoce darček. ;-)

Vloženo: 08.12.2015
    Uskutečněno: 08.12.2015
  • ručná prezúvačka pneumatík

Na mašine prezúvam pneumatiky vždy doma a doteraz som to robil vždy klasicky monterpákami ,,na kolene,, . Pár krát to bolo celkom slušné trápenie :-) preto sme si s kamarátom vyrobili ručnú prezúvačku . Montážna hlava kú

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.05.2015
    Uskutečněno: 31.05.2015
  • Motovaky.cz

Bočné hliníkové/plastové alebo iné pevné kufre som nechcel (hmotnosť, oprava pri poškodení na cestách, cena a podobne) a rozhodol som sa pre mäkkú batožinu. Vyrobil som si doma homemade držiak na batožinu (skoro kópia or

Vloženo: 05.05.2015
    Uskutečněno: 05.05.2015