ČZ 180/487 (1991)

Vlastník koudelka_v
Vloženo 22.7.2013
Aktualizováno 17.5.2014

Vloženo: 19.08.2014, Uskutečněno: 12.08.2014, Stav tachometru: 5500 km, Zhlédnuto: 21x

Měl jsem problém se studeným startem...nešla nakopnout a při roztlačování jsem naběhal desítky metrů...teplá pak normálně vrčela a po "chcípnutí" šla na první našlápnutí. Následovala postupná výměna svíčky, kondíku, svíčkového kabelu a fajfky, kladívek...seřizování předstihu, očista karburátoru...stále bez výsledku Pak padlo podezření na menší kompresy..., že by prasklé kroužky? Demontáž válce toto podezření vyloučilo, ale když už je to rozebrané, vyčistím to a kroužky dám nové...na původních najeto cca 5500 km. Demontoval jsem i píst...ucpal jsem otvor,aby mi do klikového prostoru nespadlo jehlové ložisko. Při zpětné montáži jsem zjistil, že po nalepení jehel do ojnočního oka vazelínou, zůstává prostor na jednu jehlu...ano, i přes ucpání se mi jedna dostala do klikovky! Pokud se vám někdy rozsypou, je jich 28! Co mě překvapilo, že byl v klikovce benzin, tak polévková lžíce. Po vysátí se objevila i hledaná jehla ložiska. Zpětná montáž pístu, válce a hlavy...seřízení předstihu...nacupování benzínzu...a startuje!!! Byla ulitá...neuvedl jsem totiž, že mi netěsnila guma v kohoutku nádrže, kterou jsem v rámci této opravy vyměnil...pravděpodobně se karburátorem benzin dostal do klikovky, protože od té doby jí studenou nakopnu! Taková blbost a zbytečná rozborka motorky! No, zbytečná zase nebyla...procvičil jsem si to, zkontroloval část motoru...a zjistil počet jehel...

koudelka_v (6) napsal 24.08.2014 v 15:40

Díky za komentář. Skoro rok mi startovala na první/druhé šlápnutí...a najednou nechtěla...s opravou mi pomáhal příbuzný, který do motorek dělá roky, sám bych to asi hledal déle..

Jirka4137 (114) napsal 24.08.2014 v 10:40

Byl jsem na tom podobně. Studená nestartovala tak šla z domu. S Jawou takový problém nikdy nebyl a 487.4 chytá na drc. Jsem rád že jsi tomu přišel na kloub já jsem tolik trpělivosti neměl.

koudelka_v (6) napsal 20.08.2014 v 10:03

To ano...rozhodně je to zkušenost...

FrogySkoky (132) napsal 20.08.2014 v 10:00

Aspoň jsi natrénoval, kdo je připraven, není ohrožen

• Motosezóna 2015 zahájena!

Tak jsem již nevydržel teplé dny končící zimy a vytáhl Čezetku na menší výlet ;-) Dal jsem do ní nabitou baterii, dofouknul kola a na druhé šlápnutí nastartovala...ten zvuk dvoutaktu mi už chyběl! :-D Ujeli jsem spol

Vloženo: 22.03.2015
    Uskutečněno: 20.03.2015
  • Kersko - 6.9.2013

První větší výlet na tomto stroji...najeto cca 100 km ;-) Velký rozruch jsem nezpůsobil...při parkování u hájenky v Kersku si Čízu prohlédlo pár návštěvníků restaurace...a při cestě zpět jsem zastavil v Kouřimi, abych n

Vloženo: 16.02.2014
    Uskutečněno: 06.09.2013
  • Zámek řízení a sedla

Povedlo se mi sehnat zámky na zamčení řidítek a sedla! Původní bylo nutno odvrtat, prodávající ztratil klíče... Na netu jsem je nemohl sehnat, ani u některých prodejců v kamenném obchodě..., ale ve Voticích se slavil úsp

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.02.2014