Aprilia Pegaso 650 (1998)

Vlastník Starkbaum
Vloženo 7.6.2011
Aktualizováno 9.6.2011

Vloženo: 21.03.2014, Uskutečněno: 06.05.2013, Stav tachometru: 32100 km, Zhlédnuto: 7x

Od výměny brzdových destiček na zadním kole občas slýchám nepěkné zvuky od mého zadního kola. Skřípání a všelijaké vrzání. V zatáčkách už jsem se několikrát setkal s nepěkným pocitem, jako když mi ujíždí zadní kolo.
Při zastavení jsem několikrát zkoušel jestli nemá kolo nějakou vůli. Žádnou jsem nenašel, ani když byla motorka zvedlá na stojanu. Při pravidelné údržbě řetězu. Vše vyvyrcholilo při cestě do práce po projetí zatáčky se mi totálně kouslo zadní kolo. Pomohlo na to sešlápnutí zadní brzdy. Po zastavení v půli cesty do práce jsem se vydal pomalu domů. Každá zatáčka byla spojená s malým nebo větším kousnutím zadního kola.
Motorku jsem dal na zvedák a sundal jsem zadní kolo. Měl jsem to udělat dříve a objevil bych, že kolo mohlo kolem osy cestovat několik mm doprava a doleva. Když bylo uchyceno na moto, tak se nekývalo, ale posouvalo se do stran. Když jsem sundal rozetu, tak vnitřní ložisko na druhé straně od rozety bylo na kousky.
Zůstalo tam pouze obvodové pouzdro. Zbytek ložiska a i to druhé jsem na lisu vynadal a dal tam nové.
Oprava proběhla dobře a žádné problémy se neozvaly.

• Bohužel prodej

Tak to po roce a půl vzdávám. S nadějí před stěhováním jsem nechal motorku v garáži, že se k ní budu moci vracet a když budu doma, tak se na ní projedu. Je to už rok a půl a na moto si zatím sedá prach a né můj zadek. N

Typ: Prodej
    Vloženo: 15.11.2016
    Uskutečněno: 15.11.2016
  • servis před STK

Tak tu máme opravdu mírnou zimu. V půli prosince sedám na moto a mířím do servisu. Ještě na podzim se mi stala nemilá věc. Motorka hezky jela a najednou zastavila. Po chvilce zkoumání jsem zjistil, že v nádrži zůstala

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 21.03.2014
    Uskutečněno: 21.03.2014
  • větší jarní udržba

Po shlednutí zásobních nádobek na brzdovou kapalinu, jsem usoudil, že bude dobré ji vyměnit. Při té příležitosti jsem se podíval i na stav destiček. Komplet výměna byla na místě. Výměna destiček mi dala trochu zabrat po

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.03.2014