Yamaha TDM 850 (2001)

Vlastník SakalCZ
Vloženo 2.8.2013
Aktualizováno 4.1.2020

Vloženo: 24.02.2014, Uskutečněno: 01.02.2014, Stav tachometru: 36689 km, Zhlédnuto: 108x

Jaro se blíží a vzhledem k cestám, které hodlám za nadcházející sezónu vykonat, jsem se pustil do velké údržby.
Protože je moto z dovozu, neznám původního majitele, jeho chování k motorce, ani intervaly servisu. Vzal jsem to tedy všechno při jednom, abych si byl jistý a hlavně abych v už případě problému znal rozborku

Výměna vzduchové filtru
Jednoduchá věc, koupen klasický HFA4603. Pro K&N se rozhodnu jindy, až toho nebude tolik co vyměňovat :).

Výměna oleje v předních vidlicích
Všude jsem četl, že se jedná o jednoduchý úkon. Shlédl jsem nespočet videí, ale i tak to byl pro mě největší oříšek.
(pro případné zájemce jsem to našel nejlépe vysvětlené na přiloženém UT videu)

Původní majitel evidentně neměnil , vytekl mi z toho naprostý patok, takže jsem musel doobjednat gufera, simerinky a prachovky. Vnitřek naštěstí OK.
Olej jsem použil MOTUL 10W Fork Oil. Výměna 550 ml / vidlice, takže jsem musel vzít 2 L balení

Výměna chladící kapaliny
Jakmile jsem si prošel výše napsaným, tak jsem už pro jistotu vyměnil i chladící kapalinu, která stojí z toho všeho nejméně. Vem to už čert!
Koupil jsem z ELITu Motorex Coolan G48. Výměna 1.7 litru.

Další údržba
Dotáhl jsem hadice k nádrží, která trochu vzlínala při méně ohrabané práci s nádrží. A při tom všem jsem poleštil vše, co šlo a kam jsem dosáhl

danny3716 (1) napsal 24.02.2014 v 20:22

JJ taky to mám za sebou . Postupoval jsem taky yotube ...

• Instalace vyhřívaných rukojetí

Když už bylo při velké přípravě na sezonu skoro vše dole, pustil jsem se i do instalace vyhřívaných rukojetí. Koupil jsem Oxford Vyhřívané rukojeti HotGrips Premium TOURING (OF691). Sundání starých rukojetí Našel js

Uskutečněno: 23.02.2014
  • Renovace svodů

Co mě u 850 TDMy štve jsou svody z obyč kovu. Takže původní černá barva je pod letitým nánosem a spáleninami všeho druhu, vypadá to jako zrezivělé (ale není k mému překvapení!). Rozborka Sundání bočních výfuků je ok.

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 01.02.2014
  • Montáž blástrů

Jediné rozšíření, které jsem ještě v rámci sezóny a financí stihl udělat, byly blástry. Vybíral jsem pouze z ALU a v rozumné cenové kategorii (originály z Báwa nebo Stroma jsou sice pěkné a robustní, ale ta cena za kus

Uskutečněno: 20.08.2013