Honda XL 700V Transalp (2011)

Vlastník Vlnič
Vloženo 11.1.2013
Aktualizováno 19.10.2017

Vloženo: 25.08.2013, Uskutečněno: 25.08.2013, Zhlédnuto: 5x

Takže po tom co jsem velice natěšen přezul na Mitasky a těšil se český pneu přišlo po cca 200km malý zklamání, protože se na zadní pneumatice začaly objevovat prasklinky u středových figur. Byly celkem malé a objevovaly se nepravidelně tzn. ne u každýho špalku. No, po 1800 už nejsou malé, nýbrž větší a objevují se pravidelně , tzn. po celým obvodu kola a u každýho špalku. Pokusil jsem se to vyfotit. Gumy jsou letošní, DOT je 2013, nevím přesně kterej tejden, koupeny před 2-ma měsíci. Jezdil jsem je on road, off jsem byl taky, ale jen takový písečný louky, trochu driftování pro zábavu, ale celkově bych řek, že to mohlo bejt tak 1% z toho, co jsem s nimi najezdil. Nepřefouk jsem je, nepřetížil, ani jsem nepřekročil rychlostní limit. Se spolujezdcem jsem s nimi najel asi 400 km. V týdnu se chystám jít gumu reklamovat a jsem moc zvědav co mi řeknou. Koupeno přes Best drive (bývalý Barum) v kamenném obchodě.
Pokud na to máte někdo nějakej názor, poznatek, připomínku, rád si to přečtu.
Čágo.

Boro78 (54) napsal 08.10.2013 v 23:01

kto miluje mitas, zavidim mu jeho slepe odhodlani...kvuli 2tis korunam si obout o tridu horsi pneu a kazit si radost s jizdy. Vzdyt oni v Mitasu maji problem narysovat kruznici, jak pak chteji udelat homogenni smes pro pneu? ty praskliny jsou jednoznacne kvuli spatne smesi co pouzivaj. Uz jim ty gumy praskaji minimalne 6 let a nic tim neudelali. O hlucnosti a valivem odporu ani nemluve...Spatne samocistici schopnosti gumy...Tato guma je dobra na jeden typ povrchu - sucho a kameni s prachem. Po takovem povrchu projedu treba Metzelerkou Tourence taky pomerne konfortne. Apropo ty 2 tis usetrene se podepisi na spotrebě, takze za 15tis km bude natom financne na stejno.../Pocitejme..ze se zvysi spotreba o 2-3dci. to cini cca 40litru benalu na odhadovanou zivotnost pneu. a 38kc/liter naturalu...Tak proc kupovat ???

Vlnič (199) napsal 25.08.2013 v 16:20

Chlapi dík, určitě sem hodím info o tom jak jsem dopad.
Jo s Fráńou jsem mluvil letos v Letňanech, i na to konto jsem 07-mu zkusil. O změně směsí se už toho napsalo a namluvilo... jsem fakt zvědavej na přístup, uvidíme.
Ale pokud mi řeknou zákazníku nazdar, je to ok. a ta guma rozpraská na 3cm dlouhé a 2,5mm široké praskliny, což bych se nedivil ) tak jim to přijedu sobně pověsit na krk.
Jak to nemůže mít vliv? Proč to potom nenavrhují rovnou s trhlinami tam, kde to praská? říkám, jsem zvědav

acsroman (0) napsal 25.08.2013 v 15:29

Mám tu samou zkušenost s prasklinama jako většina majitelů Mitasek. Já mám na
nich najeto už 15000km a praskliny jse také objevovali od začátku. Nyní jsou praskliny už velké, někde i 3cm dlouhé a 2.5mmširoké.
Mám informace od oficiálního testovacího jezdce MITASU, že to na funkci a bezpečnost
nemá vliv.

//www.bmwgs.cz/articles.php?article_id=214

Jardas444 (10) napsal 25.08.2013 v 15:02

Hmm,to je bolest Mitasek.Nejsi první komu praskaj.Co začali laborovat se směsí je toto praskání dost časté a né jenom na 07.Já mám 08 a na přední mám taky praskliny.Snad ti to vyreklamují ale kolega co má taky BIGa je reklamoval a neuspěl s tím,že to nemá vliv na funkci pneu.Bylo to vyjádření přímo od Mitasu.

• hliník. kufry

Sehnal jsem tyhle hliníkový kufry, na kterých mě upoutalo, jak je vymyšleno uchycení na givi nosiče, bez nutnosti nějakých puků, nebo jiných adaptérů. Ten pocit, když se vám po zastavení, nebo bivakování v kempu nevysyp

Vloženo: 11.05.2017
    Uskutečněno: 11.05.2017
  • Tlumič YSS a progres pružiny

Letos brzy na jaře jsem do svého TA nechal vsadit progresivní pružiny Wilbers a zadní tlumič YSS. Rozhodl jsem se tak proto, že na trhu stále není mašina, za kterou bych TA byl ochoten vyměnit a odpovídala by mým finančn

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2017
    Uskutečněno: 11.05.2017
  • zvýšení řídítek a bástry

Prostě jsem zvedl řídítka o 25 mm a nasadil jsem bástry Acerbis rally pro i se spojlerama, závaží jsem tam nechal. Je to vo malinkej fous širší. Musím přiznat, že pohled na řídítka z mýho stanoviště pilota, se mi teď po

Vloženo: 17.02.2014
    Uskutečněno: 17.02.2014