Honda CB 500 (1999)

Vlastník PepeWonder
Vloženo 17.4.2013
Aktualizováno 2.4.2014

Vloženo: 16.08.2013, Uskutečněno: 12.04.2013, Stav tachometru: 68000 km, Zhlédnuto: 2x

Tak zhruba po čtyřech měsících dopisuji první událost...

Milý deníčku,

Po nekonečné flákání se po fórech, bazaru a motorkách na tomhle serveru, po nekonečných otravných výsleších sousedů motorkářů se mi sešlo v záložkách prohlížeče TOP-5 inzerátů strojů, které mi měly říkat Pane. Jako ryzí teoretik a nulový praktik vybaven tisíci názory zdejší odborné a profesionální komunity jsem začal srovnávat výkon, krouťák, stáří, nájezd km, hmotnost, spotřebu, převodovku, obutí a snad bych si nikdy nevybral, kdyby mě soused nepopad takříkajíc za límec a nedotáh za prvním prodávajícím ze seznamu.

V hale jedné nedaleké firmy na mě tahle Honda koukla zpod plachty a asi se to stalo... Že bych se zamiloval? První motka je jak první holka, co si budem povídat... Po párkilometrové projížďce (úplně první inzerát, úplně poprvý sám v sedle!) a po sousedove tichém, leč naléhavém "kupto tyvole a neřeš to! Sluší ti!" jsem se už jen optal jestlipak si tento milý půllitřík někdy ustlal. Bylo mi rozumně vysvětleno, že motorka, která je podle tacha na zenitu a je to typ, který sedlaj holčičky, nebo začátečníci, padlá být prostě musela. Pokrčil jsem rameny a srovnal se s touto zkušeností. Vědom si velikosti svého rozpočtu a podpořen sousedovým urgentním "tyvole kupto" (občas jsem měl pocit, že mi jí prodává soused ) jsem se nadobro rozhodl. No a co... mám za sebou akorát autoškolu a kupuju první moto z inzerátu co jsem jel vyzkoušet. Teorie k ničemu, praxe žádná, snad je to ta pravá

Poslední potřebné finanční prostředky dorazili na účet a já dva dny předem volal prodávajícímu, že tedy peníze mám a že můžu dorazit dřív, ale že nemám ani helmu... Ale nebyl to problém :D po nutné úředničině a s obrovským respektem jsem se posadil na onu vyvolenou... "Tak jsme ten rám hezky vyvařili co?" zavtipkoval kolega prodávajícího, který ho odměnil ošklivým pohledem takovéhle vtípky! No nic
Dorazil jsem domu, pro jistotu ještě na neutrál potočil plyn, kdyby si náhodou někdo nevšim nové Hondy v sousedství.. Najednou vyběhla mamka z domu a začala ze sebe soukat nesouvislé věty na téma: "Ty už jsi to koupil?", "Proč jsi se s námi neporadil?", "Takovou velkou motorku!", "My jsme ti to ještě chtěli rozmluvit!"... se vší úctou k rodičům to znělo celkem komicky nicméně první praktická zkušenost:

PZ1 - Nikdy neříkej nikomu, že si jdeš kupovat motorku/bundu/helmu, kdo by s tím mohl mít osobní problém, že si to hodláš koupit! Kup to, přivez to domu "teď je to tady a nic se s tím nedá dělat, peníze nelze vrátit. tečka."

Maminka se posadila, koukla na mě: "Vždyť ti je už dvaadvacet achjo" a nejspíš se s tím smířila. Sousedi reagovali vesměs kladně, až na sousedovic máti, která na mě koukala jak na fotku na náhrobku.. Její exmanžel před lety ošklivě položil cosi závodního a nejspíš ne do fialek.. Nicméně chápu. Zato v pěkně střižený kožený závodní bundě Dainese a s půllitříkem pod zadkem se na mě tak nějak děvčata včetně přítelkyn kamarádů začaly dívat poněkud jinak.. Některé více, některé méně.. Začal jsem tušit problémy

Po opatrném parkování do naší hluboce podúrovňové garáže za dohledu zkušených moto-sousedů jsem zůstal v pološeré garáži s lahváčem v ruce usazen v křesílku naproti Hondě... Co ty malá mrško? Naučíš mě? Nezmrzačíš mě? Jsem na tebe zvědav Po čtyřech tisícíh, když se na to zpětně podívám... ach... poprvé je jen jednou a bylo to krásné

Marty68 (1) napsal 21.01.2021 v 15:50

netušil jsem , jak může bezvadně být koupě stroje popsána.

Bondy (0) napsal 21.08.2013 v 21:41

ty mas problem, ze se to libi holkam? No Pepo,to se divim.
Ja se teda bavim tim,ze sleduju lidi okolo, kdyz projizdis treba okolo zastavky a stoji tam nejaky zamilovany parecek,tak protoc plyn a sleduj je, kluk okamzite zacne sledovat motorku,vzdycky se kouka kamsi nize,ale holka i kdyz v obeti sveho mileho se zrakem obrati na tebe. A to me bavi

Boss.trx850 (3) napsal 16.08.2013 v 19:29

Mooc pěkně napsáno.

• První tisíc, radši si ty poznatky sepíšu :-)

Milý deníčku, je to právě zhruba milion metrů, co jsem chytal zkušenosti jak čerti střelce. A tohle přirovnání bohužel nevybírám náhodou. Nicméně to vezmu od začátku. Parkování, hlavní stojan, manipulace na místě a jin

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.08.2013