Yamaha XJ 600 (1991)

Vlastník Serby71
Vloženo 18.1.2013
Aktualizováno 26.8.2015

Vloženo: 17.03.2013, Uskutečněno: 17.03.2013, Zhlédnuto: 5x

A je to tady! Počasí se umoudřilo - slunce svítí jak o život, obloha je krásně modrá a teploměr se vyšplhal na 5 stupňů - prostě nadešel čas na první vyjížďku
Yamaha naskočila na první (no dobře, druhý...) pokus a klidně si vrněla, zatímco já se soukal do veškeré výbavy (btw. přes zimu se mi asi srazily motokalhoty, nějak nešly dopnout...ještě že je na nich pásek se sucháčem ). A pak už jen sednout, cvaknout tam jedničku...a chcíp, tak znovu - napodruhé už to vyšlo a jeduuuuuu!!! Vyrazil jsem z města směrem na dálnici, abych vyzkoušel kolik že vlastně jede - přecejen, je to první jízda a je třeba si jí otestovat A jak jede? Ve městě krásně, klidně, nepotřebuje honit do otáček, ale z nízkých otáček se jí zrychlovat moc nechce v tomhle jsem zhýčkaný dvouválcovou Kawou, která v podstatě ani nepotřebuje řadicí páku ale co, Yamaha je čtyřválec, budu s tím počítat na silnici a hlavně při předjíždění, brumlal jsem si do helmy. Celou dobu jsem se pohyboval max. na 4 tis. otáček a těšil se na dálnici. A tam mě Yamaha strašně překvapila - jakmile jsem za to vzal a nechal otáčkoměr stoupat nad 6000 ot., motorka byla jako vyměněná! Vyrazila rychle a silně kupředu, úplně zmizelo veškeré chvění od motoru a tachometr nestíhal jé to byla nádhera...a konečně jsem na vlastní kůži pocítil rozdíl mezi čtyřválcem a dvouválcem dokud o tom člověk jenom četl, nebylo to ono, praxe je mnohem lepší ale zpátky k jízdě, od té doby jsem se jen culil a užíval si jízdy. Musím přiznat, že jsem ani nečekal, že to bude taková paráda - člověk si v koutku duše říká, dyk už je to stará motorka, neudělal jsem blbost? Co když to nepojede...a ono to jede, a krásně
A takhle jsem si užíval nějakou hoďku a půl, pak jsem zamířil na benzinku motorku trošku opláchnout wapkou a tradá do garáže, tam jí vypulírovat, vyleštit - a teď už se jen těším na další vyjížďku
Co jsem zjistil:
- i stará motorka umí krásně jet
- když startuju motorku nestříkačku, startování velmi usnadní sytič proto chytla až napodruhé
- blbě nastavená páčka spojky (moc vysoko) může při používání přivodit křeč - ale štelujte si takovou "hloupost", když už jste nadržení na projížďku
- zátah ve vyšších otáčkách je úžasný
- plexi je tak nějak měkký - sice ochrání docela dobře a ani dálniční, ani o něco vyšší rychlosti vás nestrhnou z motorky, ale občas se tak divně zavlní, že mám strach, že uletí

...a je to, první jízda je za mnou, ujel jsem přesně 100 km a už se nemůžu dočkat, až vyrazím na další jízdu

• První pád

...a je to tady :-( první pád - naštěstí v malé rychlosti, z nepozornosti přehlídnutý štěrk na silnici a následný pád na bok. Stalo se to na Monte Grappa na cestě do Benátek, kdy Yamahu řídil brácha a kochal se víc, ne

Typ: Havárie
    Vloženo: 16.08.2015
    Uskutečněno: 16.08.2015
  • Jaro je tu!

...konečně to přišlo! V práci jsem měl pár hodin naděláno, tak jsem jel hned po obědě do garáže a užíval si dnešního krásného, slunečného počasí na motorce - a bylo to super :-DD ujel jsem letos prvních 145 km a neskut

Vloženo: 17.03.2015
    Uskutečněno: 17.03.2015
  • První problém II

Zdá se, že se blýská na lepší časy - na úřadě už si ověřili, že je to jejich chyba - teda ne že by se omluvili - ale že mám přijít, vzít techničáky a že mi rozměr gumy opraví, a překvapivě bez poplatku... No co, hlavně,

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.03.2013