Yamaha X-max 125 (2013)

Vlastník samtony
Vloženo 25.2.2013
Aktualizováno 1.3.2013

První jízda.

Vloženo: 10.03.2013, Uskutečněno: 10.03.2013, Stav tachometru: 45 km, Zhlédnuto: 10x

Dnes mi to nedalo a vyjel jsem na menší okruh kolem komína. Je to prvních 45 km co nový maxík ujel. V návodu píšou držet otáčky kolem 4tis. nebo je jen krátkodobě překročit. To se ale moc nedá dodržet. Stačí jen lehce potáhnout a 5-6 tis. tam je ani nemrknu. Když budu chtít dodržovat 50-60 km/h mám co hlídat. Dost mě překvapilo jak se na tuto rychlost hbitě dostanu. To u padesátky neznám. Kopce kde jsem na padině jezdil na plný plyn asi 45 km/h nyní jedu cca 55-60 km/h a to opravdu jen s plynem šolichám. Zkoušel jsem zda by jela rychleji. Je to neuvěřitelné, ale maxík po přidání vystřelil jak to vůbec neznám. Bylo to jen na chvilku, abych při zajíždění něco nepodělal. Je mi jasné, že majitelé větších kubatůr se budou asi smát jak 125 ccm silná motorka vystřelila, ale mě to nevadí. Větší kola krásně tlumí běžné díry. Ovladače jsou jsou standartně tam kde mají být, tak žádný problém. Po prvním kilometru bylo hned znát jak dobře jsou chráněna kolena přední kapotáží. Lehce mrholilo, ale nic nebylo mokré. To je zatím vše z mé první cesty. Už i teď skutřík překračuje má očekávání a to jsem ani nedošáh na všechny možnosti co nabízí.