Yamaha XT 660 Z Tenere (2013)

Vlastník Slavo2604
Vloženo 15.2.2013
Aktualizováno 15.2.2013

Vloženo: 04.03.2013, Uskutečněno: 04.03.2013, Stav tachometru: 450 km, Zhlédnuto: 12x

Keďže som tu nový, nenapadlo ma že každým zápisom budem vytvárať nové a nové
dodatky k motorke čo môže viesť následne už k neprehľadnosti. Preto budem aktualizovať vždy len tento zápis chronologicky s dátumom.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2013-03-08:
Tak na MDŽ som svojej šedej Grétke kúpil turistické Givi plexi ktoré je o 10cm vyššie
ako originál. Malo by sa mi pohodlnejšie cestovať a je aj širšie. Cena: 70€.
Čo mi nejde do hlavy, prečo sú skrutky na uchytenie plexi plastové. To fakt nechápem.
Keďže predpokladám aj vyšší nápor vzduchu, nahradím ich normálnymi kovovými skrutkami..

2013-03-04:
Objednal som si turistické plexi Givi. Má byť o 10cm vyššie ako origo. To origo je vhodné len do terénu. Pri jazde nad 100km/h je nízke pre mňa (189cm).

2013-03-02:
----------------
Skúšal som nastavenie predných tlmičov (seriové). Origo boli nastavené na 22. Nastavil som ich na 25 ale nesedelo mi to. Následne som ich nastavil na 20 a je to optimum. Krásne to absorbuje nerovnosti na cestách, aj v teréne (zatiaľ len miernom) si krásne drží stopu. Takže to zatiaľ nechám na 20.

2013-03-02:
----------------
Stúpačky pivot pegz sa mi neosvedčili tak som ich demontoval a používam origo stúpačky bez gumy. S gumami sa bojím že sa mi bude šmýkať čižma v daždi a blate.

2013-02-25:
----------------
Motorka prihlasená na značky (ŠPZ) na polícii. Momentálne sa na Slovensku už platí
aj za kubatúru pri prihlasovaní, takže ma to stálo: 16,50€ prihlásenie + 33,-€ kubatúra takže spolu 49,50€. Platí sa v kolkoch. Dostal som veľký techničák (teda ten bol od predajcu, policajti tam vykonali zápisy že je moja), malý techničák (tvaru kredit.karty) a ŠPZ značku.

2013-02-15:
----------------
Pri kúpe som si ešte dal namontovať:
- padacie rámy tie vyššie (sú dobré, bude tam možnosť namontovať prídavné svetlá)
- zvýšenie riaditok 3mm Lepšia jazda v stoji a ja mám 189cm takže mi je to lepšie
- k motorke som dostal kryt motora origo Yamaha - je to AL zliatina 4mm takže silný
- kúpil som kryty rukoväti Storm - majú AL zliatinu výstuž, fakt silné - zároveň je to dobrá ochrana. Cena: 117€ ale stojí to za to!!!
- namontovaná 12V zásuvka na riaditka v strede

Slavo2604 (0) napsal 17.03.2013 v 09:42

Ahoj ziki. Ďakujem za odpoveď.
Súhlasím, máš pravdu. Mne to došlo nejak neskôr a je to rozumné riešenie, uznávam.
Skrutky ponechám plastové a skúsim si ich niekde dokúpiť do rezervy...
Ešte raz ďakujem za Tvoju radu

ziki.xt (23) napsal 15.03.2013 v 18:00

Čau kámo v jednej stopě, to plexi má plastové šroubky kvůli tomu, že když sebou někde v terenu praštíš a plexi vezmeš s sebou odnesou to jen ony plastové šroubky a plexi to přežije.Věř je to vyzkoušené, kolega co dal kovové ho prři prvním pádu vzal s sebou a jen kovové šroubky s kousky plexi zůstali na moto a zbytek byl na sračku. Voni to maj v tej Yamaze vychytaný. Teď už je to jen na tobě. Tak mnoho pohodových km v sedle i stupačkách.

• Long Tripy na Tenerke

Zatiaľ som na mojej Tenerke za rok najazdil 15tis km. Mal som na nej väčšinou 400km a viac výlety. Nikdy som sa necítil unavený a príde mi pohodlnejšia ako V-Strom. Je to asi kvôli tomu, že som dlhý a mám lepší pose

Vloženo: 12.03.2014
    Uskutečněno: 12.03.2014
  • Prilba X-lite X-551 Adventure

Tak môj cestovateľský arzenál som dnes rozšíril o skvelú prilbu X-lite X-551 Adventure. Je naozaj prepracovaná do detailov, počas jazdy niesu žiadne turbolencie, príjemne tichá, slnečná clona, pripravená na "hands-free

Typ: Koupě
    Vloženo: 28.05.2013
    Uskutečněno: 28.05.2013
  • Geocaching

Zacal som hrat Geocaching, este len zacinam... Mam za sebou prvych 7 najdenych kešiek... Slavo

Vloženo: 18.05.2013
    Uskutečněno: 18.05.2013