Yamaha XT 660 Z Tenere (2013)

Vlastník Slavo2604
Vloženo 15.2.2013
Aktualizováno 15.2.2013

Výjazd + testovanie nových stupačiek

Vloženo: 27.02.2013, Uskutečněno: 27.02.2013, Stav tachometru: 160 km, Zhlédnuto: 2x

26-02-2013
Včera sa konečne počasie umúdrilo a teplota vystúpila na krásnych 9C takže som
hneď ako to bolo možné po práci vysadol na motorečku a šiel trochu pojazdiť a aj
otestovať pivot pegz stúpačky. Nakoniec z toho bolo pekných 65km pri západe slnka...

24-02-2013
Ostali mi stúpačky po mojom V-Strome, ktoré som si objednával ešte z Touratechu
za neskutočné vysokú cenu (myslím že okolo 150Eur).. Niekde som čítal že Pivot Pegz Touratech dodáva aj na Yamu XT660Z tak som si ich šiel nahodiť. Na moje prekvapenie, náboje ktoré držia stúpačky sú rôznej hrúbky pre Vstroma a Tenerku. VStrom ich má tenšie to znamenalo, že som musel na stúpačkách prevŕtať nové väčšie
diery pre náboje. Následne som stúpačky nahodil na mašinu a otestoval na výjazde 26-02-2013. Bohužiaľ, nebol som s nimi spokojný. Na VStrome sa mi s nimi veľmi dobre jazdilo ale na Tenere je nejaká kratšia radiaca páčka a Pivot Pegz sú široké stúpačky takže pri mojich Enduro botách sa mi síce dalo radiť ale pri rýchlych manévroch pri radení a pod. som sa obával aby sa mi tam nezasekla bota a usúdil som že pivot pegs niesu vhodné na Tenerku a nasadil som radšej tie originálne. Je to škoda lebo Pivot Pegz sú otočné stúpačky to znamená že sa sklon prispôsobuje nohe a je to potom lepšie aj pri jazde v stoji aj pri radení ale bohužiaľ tu by som musel zjavne predlžovať radičku aby som ich mohol používať a to nechcem.

• Long Tripy na Tenerke

Zatiaľ som na mojej Tenerke za rok najazdil 15tis km. Mal som na nej väčšinou 400km a viac výlety. Nikdy som sa necítil unavený a príde mi pohodlnejšia ako V-Strom. Je to asi kvôli tomu, že som dlhý a mám lepší pose

Vloženo: 12.03.2014
    Uskutečněno: 12.03.2014
  • Prilba X-lite X-551 Adventure

Tak môj cestovateľský arzenál som dnes rozšíril o skvelú prilbu X-lite X-551 Adventure. Je naozaj prepracovaná do detailov, počas jazdy niesu žiadne turbolencie, príjemne tichá, slnečná clona, pripravená na "hands-free

Typ: Koupě
    Vloženo: 28.05.2013
    Uskutečněno: 28.05.2013
  • Geocaching

Zacal som hrat Geocaching, este len zacinam... Mam za sebou prvych 7 najdenych kešiek... Slavo

Vloženo: 18.05.2013
    Uskutečněno: 18.05.2013