Yamaha YZF-R1 (2010)

Vlastník VendaPohodarH9
Vloženo 10.10.2012
Aktualizováno 29.3.2014

Vloženo: 07.02.2013, Uskutečněno: 07.02.2013, Zhlédnuto: 4x

Tak jelikož se nemůžu dovolat do Strážova, tak upřesním své první dojmy. Po dokonalé analýze osciloskopu a rad odborníků vyhrál Hantek. Rozhodoval jsem se mezi ním a firmou OWON. Rozepisovat se o jednotlivých modelech nemá cenu a odkazuji na stránky www.gme.cz, kde je slušný přehled.
Proč Hantek?
Obě uvedené firmy jsou výrobou situovány do Thaiwanu, takže tudy cesta nevedla. Klíčovým faktorem se staly rady odborníků. Shrnu to velice stručně a pokusím se o názorné srovnání, i když dopředu upozorňuji, že je to můj subjektivní pohled ač podpořený odborníky. Takže hurá do toho.
1) Hantek narozdíl od OWON je poněud větších i když ne tak dramatických rozměrů. Firma OWON šla cestou menších rozměrů, což je také finančně více ohodnoceno. Ovšem ne všechno co je malé je vždy lepší. Naproti tomu Hantek má poněkud lépe vyřešeno chlazení, což při výkonějším procesoru na základě vyššího frekvenčního rozsahu rozhodně není na škodu. Také velmi oceňuji přítomnost bočního madla vlastního osciloskopu, které je při přenosu velmi praktické a pohodlné. To jsou ale jen drobné prvotní postřehy.
2) Řekl bych, že klíčovým prvkem stále zůstávají finance, jednoduše řečeno každý z nás chce za své peníze co nejvíce muziky a tady vítězí Hantek. Jen letmý příklad toho, že model, který jsem si pořídil je o několik tisíc penízků levnější než srovnatelný model od OWON, který je již vlajkovou lodí, zatímco Hantek má ještě výkonější a opět o pár tisíc penízků levnější než zmíněná vlajková loď. Nechám toho, protože nechci vypadat jako dealer Hanteku to opravdu nejsem. Jen se jako každý snažím najít to nejlepší pro mě a přitom cenově nejschůdnější. Tím chci jen říci, že i osciloskopy od firmy OWON jsou rovněž vynikající přístroje a svou práci zvládají na jedničku.
3) Závěrečným kriteriem byl servis, dostupnost informací a technická podpora. Zde jednoznačně vítězí Hantek. Má vlastní stránky, které se rychle rozvíjí a jsou zdrojem informací pro to, co je pro nás klíčové a sice "paralelní diagnostika". Garantem tohoto partu stránek je uznávaný expert Pavel Kloc, který mimo jiné je i autorem mnoha věcí na www.autodiagnostik.cz.
Naproti tomu OWON je čistě zahraniční server only english language or rozsypaný čaj, a tak zájemce je odkázán pouze na informace dealerů, které mnohdy nemusí být dostačující. To poněkud degraduje možnost rozvoje a pochopení přístroje, což dostává i tak vynikající oscoloskop jakým OWON bezpochyby je, trochu do pozadí. Jak totiž říká Pavel Kloc a já mu v tomto zcela věřím, že základním úskalím v práci s osciloskopem, je jeho dokonalé ovládnutí, což může pro někoho být i dosti náročné.

Závěr
Takže přeji všem mnoho zdaru při práci v oblasti paralelní diagnostiky a jen radost s pouzívání tak úžasného přístroje, jakým osciloskop bezesporu je.

Mira-KT (4) napsal 07.02.2013 v 21:52

No to je vyčerpávajcí info a asi je rozhodnuto. Na kurzu to ještě proberem, než utratim další ranec.

• Nutnost k pohodlnosti cestování

Tak jsem dnes po delší době navštívil prodejničku Yamahičku Vrbovičku. No zprvu jsem tam jel jen proto, že jsem měl na dílech objednán šroubek a futérko do krytu řetězu, páč se to povolilo a leží to kdesi v republice. Ve

Vloženo: 14.05.2013
    Uskutečněno: 14.05.2013
  • První jarní projížďka

No tak už bylo na čase, abych tu svojí prdelku taky trochu vytáhl. Pravdou je, že hlavním hnacím motorem byla výměna brzdové kapaliny a následná kontrola, jak to brzdí. No povedlo se, ještě údržba řetězové sady a hurá na

Vloženo: 12.04.2013
    Uskutečněno: 11.04.2013
  • PVA Letňany MOTOSALON 2013

No tak jak jsem naznačil v předešlém článku, navštívil jsem v rámci své narozeninové oslavy i veletrh MOTOSALON 2013 na pražském výstavišti v Letňanech a to z hlavního důvodu vidět své přátele z ISŠA Brno. Jak jsem již p

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.03.2013