Honda CBR 125R (2005)

Vlastník Martinpetricek2
Vloženo 14.5.2010
Aktualizováno 4.2.2013

Vloženo: 04.02.2013, Uskutečněno: 04.02.2013, Zhlédnuto: 7x

Tak a je tu další oprava,jednou jsem si všiml že mě po straně nějak bělá černý plast,a bylo to vzniknuté tím,že se tam o sebe opíraly a dřely. Zezačátku to bylo malinko,tak jsem si toho nevšímal,ale jednoho dne na to koukám a vidím tam obrovskou fuku a díru skoro skrz až na silnici. A římám si a sakra to vypadá špatně,maska tam vysela jak mrcha a přitom nehorázně začala vybrovat při rychlosti na dálnici,no nic musel sem to vyřešit. Vubec se mě do toho nechtělo protože to je strašný sra*í a sundat masku na cebru to je teda fakt něco,už to nechci zažít. Po rozebrání sem samozřejmě zjistil že všechny držáky masky na pravé straně sou ulámané( tj ten co drží na lešení,co drží světlo a z boku na rámu) kouknu na druhou stranu a tam pouze chybí ten vrchní co je na lešení. . Přemýšlím jak to provizorně opravit jelikož pravá strana masky stojí 2500kč a já sem čekal na peníze za brigádu. Naštěstí na půdě máme nerezový tlustý plech,kterým jsem si udělal držáky na lešení, hodně to tomu pomohlo a celá váha masky už nebyla jen na bočních plastech. Dzrák na světlo jsem se snažil přilepit,ale vubec tam lepidlo nedrželo, no nic ,světlo jsem tam nepřidělával. .Tedka už jen vyřešit jak to udělat s přichycením z boku k rámu,pulka držáku masky pryč,ale naštěstí kousek se o něj opíral,vyvrtal sem dírku do držáku masky a protáhl sem stahovací pásku s dírou na rámu pro původní šroub. Drželo to velmi dobře i celkově,akorát světlo bylo trošku mimo a dělalo mě to tam nevzhlednou díru mezi trojúhelníkem nad světlem. Naštěstí netrvalo dlouho a peníze byly doma,hned ten den jsem jel do Hondy a objednal jsem novou pravou část masky.Cena opravud 2500 kč. No je to hodně ale co se dá dělat. Mezitím jezdím s provizorně opravenou maskou,která stejně po pár jízdách zase propadla a bylo to jako na začátku,estě že sem si objednat nový kus říkal jsem si. Netrvalo dlouho plast dorazil do Hondy a já si ho odvezl domu a hnedka jsem začal s výměnou. Rozdělávám starou masku,chystám se vyměnit kus pravé strany,pasuju to k sobě a konec. bohužel i originální kus z Hondy nepasuje na tu moji,jsem opravdu naštavanej 2500 kč a ani spasovat to nešlo. .Nakonec jsem to tam nějak dostal ikdyž to je vcelku dost těsné ,ale ne tak aby to udělalo nějakou neplechu,nebo estě hůře zlomilo mě držáky na nové masce. Levou stranu nechávám být i s nerezovým plechem,jelikož se mě to osvěčilo a drží to opravdu suprově na novou levou stranu sem ani nepomejšlel to by mě moc peněz z brigády nezbylo,stačí že už jsem musel koupit novou přední pneu . :-| :-| Masku jsem dal dokupy (ikdyž to byl opravdu porod,všechno drží se vším no opravdu zážitek :-| ),dokonce i plasty okolo budíků začly sedět,což mě potěšilo a mezery na obou stranách se vyrovnaly. .Super složeno práce tak na 2 hodiny,ale stálo to za to koupit nový kus tedka už to není poznat a maska je jako nová Potom jsem zjistil že hodně CBRek má problémy s maskou i na inzercích jsem viděl ten samý problém s nedoléhající maskou. :-| No hlavní je že jsem to dal dokupy a tedka je to zase v cajku snad to tak co nejdéle vydrží

Martinpetricek2 (0) napsal 05.02.2013 v 15:10

Jojo makám co to jde Jop taky jsem zjistil že to nemá cenu,jinak ta maska sundat v 1 je docela těžký,brání tomu hodně držáky po stranách který nechci ulámat,a maska nejde moc rozevřít abych to protáhl vším možným čemu tam překáží a estě k tomu mám na masce přepínač na vyhřívání rukojetí takže manipulace je fakt malá,dopředu vytahnout masku moc nejde,proto na fotce mám masku položenou hnedka vedle motorky

Bubla-8 (0) napsal 05.02.2013 v 10:17

Lepidlo ani nic podobného ti nepomože měl jsem bouranou cébru a nechal jsem masku připájat pájkou a ani to nepomohlo po čase se to ulomí takže ti doporučuji koupit nový plat a nevím co tady říkáš, že je hrozně těžké odělat masku stačí oddělat pár šroubků a jde celá důle

Martic (13) napsal 04.02.2013 v 21:41

Ty teda na ty motorce taky makáš o 106

• Slavnostních 60 000 km :D

Dneska před vyjížďkou mě nechtěla motorka chytit pak chytla a pak zase chcípla tak jsem ani už nedoufal že se dneska svezu, ale nakonec čapla a běhej dnešního 70 km výletu se nic nestalo :D Takže mám krásných 60 tkm ,sn

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.03.2014
    Uskutečněno: 20.03.2014
  • Nová zadní pneu IRC

Již je tomu skoro 20tkm a zadní pneu je zase za povolenou hranicí 1,6mm :-D tím pádem jsem našel na netu za 1200 i s poštou což je dobrá cena ,pneu přišla do 3 prac dnů od nákupu. Trošku sem se bál aby mě nepřišla něaká

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.07.2013
    Uskutečněno: 17.07.2013
  • STK

Tak jsou to zase 2 roky a TK je tu zase, 4 kila sem vypláznul a v pohodě jsem prošel. tak zase na 2 roky klídek :D

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.07.2013