Honda CBR 125R (2005)

Vlastník Martinpetricek2
Vloženo 14.5.2010
Aktualizováno 4.2.2013

Výměna prasklého zadního plastu pod madlem

Vloženo: 04.02.2013, Uskutečněno: 04.02.2013, Zhlédnuto: 5x

Jelikož mě v zadu pod madlem popraskal plast,vubec nevím jak, tak sem dlouho sháněl nový a nakonec jsem sehnal za 300 kč,ten co mě ho prodával tak psal že je jako nový nepoškrábaný,tak jsem ho bral,po pár dnech mě přišel domů,natěšeně rozbaluji a nemužu uvěřit vlastním očím lak je vcelku hodně poškrábaný ,tak už sem sháněl lakírníka že mě namíchjí barvu a hodí znovu do laku,ale zase by mě to vyšlo víc jak za nový díl u Hondy ( cca 700kč ) ,Pak sem si řekl že to zatím nechám být a časem to nějak vyřeším. Pak se mě naskytla další šance a to že kamarád prodával Repsolku na díly a hnedka jsem ho poprosil jestli by mě ten plastík neposlal ,Poslal mě ho za 150 kč a plast je jako nový ,paráda,za tož mu moc děkuju Jelikož je zima a nuda,tak sem se rozhodl jej vyměnit ,. Podsedadlový plasty jsem dole ještě neměl tak to pro mě byla premiéra ,ale ničeho sem se nebál tak sem se do toho pustil,povolit asi 100 šroubků a někam je dát abych nezapoměl kam kterej patří a nebo nějakej neztratil naštěstí se to nedá zaměnit,ale ztratit se dají lehko Po odšroubování všeho ,tam plasty drží jako přilepený,říkám si sakra, to zase budou držet špuntíky v gumě,a taky že držely ,ale jen vepředu , mezi sedly plast šel vysunout hnedka,ale vzadu to pořád něco drželo u sebe ,samosebou to byl ten plastový klín co sem chtěl vyměnit.který je zespod přištoubovaný 4 šrouby a drží opravdu fest. jenže jak se na ně dostat ? , no zadní světlo muselo jít dolu,takže mělo také sundavací premieru pak už jsem se malým šroubováčkem na místo šroubků dostal. povoluji a sakra nějaké nejdou držej opravdu fest,povolím všechny 4 a sakra plast pořád drží jak přišroubovanej. koukám na to zespod a tak těsně upasovaný plasty jsem estě neviděl,ale musím to dostat dolu.Bohužel to šlo tak těžko že jsem jednu stranu,kde byl 1 závit na šroub ulomil,a druhou stranu jsem lehce víc nalomil,ale co nedalo se nic dělat,jinak to nešlo .nakonec jsem to dostal ven bez dalšího křupání plastů .Pak jsem podsedáky očistil zkouknul elektriku a vyčistil zbytek,kam jsem se nikdy bez sundání nedostal pak dávám dohromady a ten samý problém jak při sundávání tak při nandávání,nasunout ten plast na ty dírky co jsou fest fakt dílo,musel jsem přesně a estě dávat pozor na konci jsou malé packy,které sem nechtěl odlámat. takže menší boj to byl ,na to že to byl tak malý kousíček ,dal zabrat nakonec se povedlo a už jsem zase skládal vše dohromady vše zašroubovat a utáhnout tzapojit světlo a ostatní věci.a práce je hotová,sem rád že to mám za sebou a snad už ten plastík vydrží o mnohem déle než tenhle co jsem měnil

• Slavnostních 60 000 km :D

Dneska před vyjížďkou mě nechtěla motorka chytit pak chytla a pak zase chcípla tak jsem ani už nedoufal že se dneska svezu, ale nakonec čapla a běhej dnešního 70 km výletu se nic nestalo :D Takže mám krásných 60 tkm ,sn

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.03.2014
    Uskutečněno: 20.03.2014
  • Nová zadní pneu IRC

Již je tomu skoro 20tkm a zadní pneu je zase za povolenou hranicí 1,6mm :-D tím pádem jsem našel na netu za 1200 i s poštou což je dobrá cena ,pneu přišla do 3 prac dnů od nákupu. Trošku sem se bál aby mě nepřišla něaká

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.07.2013
    Uskutečněno: 17.07.2013
  • STK

Tak jsou to zase 2 roky a TK je tu zase, 4 kila sem vypláznul a v pohodě jsem prošel. tak zase na 2 roky klídek :D

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.07.2013