Honda CBR 125R (2005)

Vloženo 14.5.2010
Aktualizováno 4.2.2013

Výroba držáku na kameru MD 80

Vloženo: 04.02.2013, Uskutečněno: 04.02.2013, Zhlédnuto: 7x

Jelikož jsem si kdys na aukru kupoval kamerku za pár korun,dlouho jsem přemýšlel kam jí vlastně umístím.Návrhy zněly ,že jí dám buď na motorku a nebo do helmy.Ale když sem hledal vhodné místo kam jí dám tam jsem našel jedině zrcátko,ale zase by kamera dostávala zabrat od okolních vlivů což jsem nechtěl,a navíc by video asi nebylo moc kvalitní vlivem vibrací. Hnedka sem začal přemýšlet o umístění v helmě,nápad byl suprový,jenže kam tu kamerku dát ? Naštěstí díky malým rozměrům kamerky jsem našel místo kam jí dát. Dám jí na bok z vnitřní strany,výhledu to skoro vůbec nevadí a aspon bude natočeno všechno kam se dívám.Tedka už zbývala vyřešit jen maličkost a to co jí tam bude držet. Dlooouho jsem vymýšlel jak jí tam upevnit ,aby se dala jednoduše ovládat,či rychle vyndat a zase nandat do správné polohy. Pro inspiraci jsem koukl na youtube a viděl jsem podobný nápad akorát trošku jinak provedený a hnedka mě to trklo :D Použiju merkur,na půdě toho mám po kilech a není to využité,našel sem si protažený U profil z toho nejošklivějšího kousku ( těch hezkých mě bylo líto :) ) merkuru.A začlo se měřit a kreslit a řezat a brousit :) Paráda profil byl hotov přesně podle toho jak jsem potřeboval.přišroubovávám držáček na kameru a zjistím že natička projede skrz dírku ,protože je moc malinká :D Hledám nejmenší podložky co doma máme a paráda už to drží jak přilepený :D Pripravuju kamerku nasazuji do helmy ,zkouším zkušební videjko a ejhle ,kamera směřuje úplně někam jinám,po chvilce mě došlo , že vlastně z helmy koukám z podhledu,to znamenalo předělat držák a vychytat ho aby koukala kamera jak koukám já :D Byl to dlouhý boj přesně to naštelovat jak to potřebuju,ale nakonec se povedlo vcelku lehce :) nasazuji helmu zkouším zkušební záznam a paráda všechno je jak má obraz super ,maximální spokojenost :D Po čase zkouším kameru znovu nasadit a upevnit a říkám si jak asi bude natáčet se staženým plexi proti sluníčku a ejhle ,zrada plexi zadrhává o kamerku a přímo na zapínání nahrávání.tudíž při nahrávání sem mohl používat jenom hlavní plexi což mě při prudkém sluníčku dost vadilo. :) nedalo mě to a řekl sem si takhle to nepujde,koukám na držák a ho helmy a řeším jak by se to dalo vyřešit,:) a zase nápad ohnu to tak aby se to posunulo více dovnitř a nepřekáželo tak ničemu,ohýbal jsem tak přibližně a vcelku sem se ztrefil ,vyrovnával jsem pouze párkrát abych dosáhl uplné dokonalosti jak pro plexi tak pro mě a můj výhled i držení kamery :) Testování započalo a super funguje to jsem opravdu šťastnej z takové maličkosti :D

• Slavnostních 60 000 km :D

Dneska před vyjížďkou mě nechtěla motorka chytit pak chytla a pak zase chcípla tak jsem ani už nedoufal že se dneska svezu, ale nakonec čapla a běhej dnešního 70 km výletu se nic nestalo :D Takže mám krásných 60 tkm ,sn

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.03.2014
    Uskutečněno: 20.03.2014
  • Nová zadní pneu IRC

Již je tomu skoro 20tkm a zadní pneu je zase za povolenou hranicí 1,6mm :-D tím pádem jsem našel na netu za 1200 i s poštou což je dobrá cena ,pneu přišla do 3 prac dnů od nákupu. Trošku sem se bál aby mě nepřišla něaká

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.07.2013
    Uskutečněno: 17.07.2013
  • STK

Tak jsou to zase 2 roky a TK je tu zase, 4 kila sem vypláznul a v pohodě jsem prošel. tak zase na 2 roky klídek :D

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.07.2013