Yamaha YZF-R1 (2010)

Vlastník VendaPohodarH9
Vloženo 10.10.2012
Aktualizováno 29.3.2014

Vloženo: 23.10.2012, Uskutečněno: 23.10.2012, Zhlédnuto: 1x

Tak mi to nedalo a v rámci akce "poznej co je pod plasty", jsem si řekl, že to rovnou nějak barevně upravím. Nemám moc rád stříbrnou a tak to odnesl ten přední plast na nádrži a pruhy na bočních kapotách, aby se zmenšila ta stříbrná plocha. Je to taková zvláštní fialová metal. (esprite) a s tím fialovým rámem to docela sedí, tak snad se to povedlo.

Chtěl bych také napsat něco o samotné jízdě na ténto dámě. Slyšel jsem a četl mnoho vesměs subjektivních názorů a ani já nebudu výjimkou. Po nástřelu cca 500 km. se toho nedá moc říct, ale některé věci už vidím jinak než jako pouhý čtenář. Shrnul bych to takhle:

1) Jezdí se mi na ní lépe než na Hornetu, i když jsem tenkrát tvrdil něco jiného (no co první dojmy a jen jedna jízda bez zájmu o model). V podstatě to, co jsem jezdil na Hornetu, jezdím s daleko větší jistotou a v malinko vyšší rychlosti.

2) Vím, že hodně lidí píše, že je to mrcha, která se hodí jen na okruh, ale tenhle mýtus mám za sebou. Nedávno jsem četl recenzi ne tady a klučina popisoval, jak s ní cestuje po evropě a HLAVNĚ, že rychlost a styl jízdy určuje pilot. S tím naprosto souhlasím. Je pravda, že do městských zácp a kolon to moc není, ale to Hornetce taky moc nesedělo a myslím, že to nedělá dobře žádné motorce, ale jinak se na ní dá pohodlně cestovat a nemusí to člověk kalit 200 km/h a víc.

3) Spotřeba a olej. No olej mi zatím nežere a co se týče spotřeby tak s jízdou do 130 km/h je to kolem 5,4 l/100, což si myslím, že je na litřinku docela slušný. A navíc mě fakt nepřijde, že bych jí těmahle NORMÁLNÍMA rychlostma nějak trápil. Chápu lidi co jezdí na okruhy a jejich názory, že motorka je na to stavěná a že se musí točit, ale ruku na srdce kolik ten motor vydrží? Víte mě se moc nechce těmhle řečem věřit a poslouchat je. Ten luk co cestuje má 60.000 km. Pochybuju, že by to vydržel motor "okruhový" . No nic každý ať si jezdí jak chce, že?

Nonic dám sem teda nějaké to foto z úprav. No a snad nepadnu v nevoli, že jsem si udělal z R1 cestovní motorku. Všem klidnou zimu a brzké jaro a nádhernou příští sezonu.

• Nutnost k pohodlnosti cestování

Tak jsem dnes po delší době navštívil prodejničku Yamahičku Vrbovičku. No zprvu jsem tam jel jen proto, že jsem měl na dílech objednán šroubek a futérko do krytu řetězu, páč se to povolilo a leží to kdesi v republice. Ve

Vloženo: 14.05.2013
    Uskutečněno: 14.05.2013
  • První jarní projížďka

No tak už bylo na čase, abych tu svojí prdelku taky trochu vytáhl. Pravdou je, že hlavním hnacím motorem byla výměna brzdové kapaliny a následná kontrola, jak to brzdí. No povedlo se, ještě údržba řetězové sady a hurá na

Vloženo: 12.04.2013
    Uskutečněno: 11.04.2013
  • PVA Letňany MOTOSALON 2013

No tak jak jsem naznačil v předešlém článku, navštívil jsem v rámci své narozeninové oslavy i veletrh MOTOSALON 2013 na pražském výstavišti v Letňanech a to z hlavního důvodu vidět své přátele z ISŠA Brno. Jak jsem již p

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.03.2013