Jawa 350/639 Chopper (2001)

Vlastník bumla
Vloženo 13.11.2011
Aktualizováno 5.8.2012

Co se událo.... do léta

Vloženo: 05.08.2012, Uskutečněno: 05.08.2012, Stav tachometru: 12500 km, Zhlédnuto: 10x

Do leéta se mi podařilo dát motorku trochu do pořádku. První a nejduležitější věcí byla výměna řetězové sady. Místo původního řetězu Favorit jsem objednal ČZ profesional, který je celkově odolnější. Také jsem zaměnil 17z kolečko za 18z. Zatím jsem s převodem vcelku spokojen. Hlavně cesty na delší trasy jsou trochu pohodlnější. Další věcí, kterou jsem se snažil vyřešit byl nosič. Nakonec jsem se rozhodl že na choppera, i když se to moc nehodí, půjde plastový kufr, co mi tu zůstal po Hondě. Také jsem vyhrabal brašny, které jsem čas od času vozil na 634. Nejdříve jsem se snažil upravit původní nosič, nakonec jsem ale vytvořil zcela nový, pouze jsem odřezal a použil původní podpěry pod brašny. Původně měl být nosič pouze jednoduchý chycený za opěrku a s malou výztuhou. Nakonec jsem ale pro jistotu udělal ještě ohyby pro vyztužení a druhý díl který je uchycen za světlem a nosič podepírá. Bohužel jsem z původního návrhu použil silnější plech a tak je nosič celkem těžký a nezničitelný. Na motorku jsem přidal také zásuvku, takže po cestě mohu dobíjet třeba telefon. Z Hondy mi tu také zůstalo plexi, které celkem zpříjemní cestu. Dalším doplňkem jsou třásně, které jsem dostal jako dárek. Samozřejmě jsem udělal běžnou údržbu, jako je výměna svíček (NGK), vzduchového filtru a oleje (Mogul 75W) .
Pár věcí je potřeba ještě dořešit. Např. drobný únik oleje kolem spojkové tyčky, únik oleje z tlumičů a hlavně veškeré povrchy (oloupaný chrom, špatná barva).

K dnešnímu dni jsem na motorce najel necelých 3000km a zatím mě nepotkala žádná porucha.

• Odstrojení

Tak jsem konečně sundal z motorky ten strašný nosič a plexi made in domácí výroba. Dukladněji jsem prohlédnul stav některých částí motorky, abych věděl co bude potřeba koupit a udělat. Rovnou jsem také motorku zazimoval.

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.12.2011