Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník Kareru
Vloženo 30.10.2010
Aktualizováno 4.2.2016

Vloženo: 20.07.2012, Uskutečněno: 20.07.2012, Zhlédnuto: 3x

Po dlouhé odmlce doplňuji nějaké zkušenosti. Mám nyní najeto 39000 km, zatím mnne miláček nezklamal, až letos na Elefantech jsem ji nenastartoval a musela do servisu, protože sám jsem neřišel na to kde je chyba, prkotina byla povolená spona u hadice ke vstřikování a pokud byla vyšší vzdušná vlhkost vysrážela se voda na hadici a v tu ránu konec, nejhorší bylo, že se tak stávalo pouze po vychladnutí motoru a ten točil, točil a nic a já prostě nepřišel v čem to je.
Jinak před rokem jsem se potkal s feldou, blbec mi nedal přednost a dodnes se táhne soud, jelikož nechce příjít o papíry, naposledy tvrdil, že gumy které mám obuty nepatří na silnici(mitas 09). Po opravě nandány padáky, přídavná dálková světla, hlavní stojan a odpružená řídítka od SW-motech, v hlavní sezoně bez moto 2 měsíce, potlučenej jak hrom, 3 týdny spánku v křesle nic moc, ale hlavně , že už zase jezdíme. Sice mi bouračka změnila celý život tak v poho. Utekla mi hlavní sezona, musel jsem si najít nové zaměstnání, dnes už bývalá přítelkyně mi řekla, že pokud nenosím domu žádné peníze tak ať se raději odstěhuji, ( popravdě spíš mi bylo řečeno buď motorka nebo já, sednul jsem na motorku a jel).
Dnes jezdím do práce na terce 60km tam a 60km zpět a každou cestu si užívám a to jezdím celoročně, jen sníh na silnici mi vadí. Letos už jsme byli na slovensku, právě se chystáme na moravu a na podzim snad rumunsko albanie. Prostě mne tato motorka chytla a nepustila, jediná nevýhoda kterou jsem zatím zjistil je, že pokud jedeme dva a plně naložený, chtělo by to o nějaký koník navíc při předjíždění, jinak stále nadšen.

jaro27 (78) napsal 09.06.2016 v 13:26

Prosím Ťa, tá "hadice ke vstřikování" - mohol by si to upresniť? Priznám sa, nerozoberal som to ešte, možno tam je len jedna, ale...
2-3 krát sa mi stalo, že som motorku osprchoval a na druhý deň mala problém s prvým studeným štartom. Ale keď osprchujem a nechám motor pobežať a všetko nahriať, potom OK. Možno nejaká vlhkosť niekde...
vďaka

ziki.xt (23) napsal 03.10.2012 v 15:54

Po delší době jsem kliknul na tvoje stránky a tolik změn najednou , tak hlavně že jsi už v poho a Ténéré zůstává nadále numero uno. Přeju mnoho pohodových km a z každý štreky šťastnej návrat.

foky (156) napsal 20.07.2012 v 18:22

Nejčastější poslední věta ženskejch před rozchodem s motorkářem: "Vyber si, buĎto já, nebo motorka"

• Nová motorka?

Tak už mám nalítáno 70000 km , naprostá spokojenost, než jsem se nyní v zimě rozhodl vyměnit pneu, a když už je kolo dole tak rozebrat přepákování a trochu ho promazat, hrůza, totálně zrezlé a na suchu, no nic koupit nov

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.01.2014
    Uskutečněno: 31.01.2014
  • Elefantentreffen 2011

Tak sloni jsou za námi. Nádherná akce, nelze od ní čekat kulturní vyžití, ale dát to, setkat se s podobně postiženými lidmi, nádhera. Když jsem jezdil na vandry, vždy se mě ptali co v těch lesích děláte, nikdy jsem to ne

Typ: Sraz
    Vloženo: 03.02.2011
    Uskutečněno: 28.01.2011
  • V mlze a tmě z Varů do Blatné

Tak jsem si dnes udělal chvilku čas ještě trochu delší cestu, než napadne sníh. Blatná - Karlovy Vary cca 170km jedna cesta u segry kávička a zpět. Nevadí mi moc když drobně prší nebo je tma, ale návštěvu jsem protáhl a

Vloženo: 17.11.2010
    Uskutečněno: 17.11.2010