Honda CBF 500 (2004)

Vlastník Mr.Kev
Vloženo 29.5.2012
Aktualizováno 10.2.2014

Kurz bezpečné jízdy na motocyklu MogulMotoDay

Vloženo: 04.06.2012, Uskutečněno: 29.05.2012, Stav tachometru: 29000 km, Zhlédnuto: 11x

Jsou tomu již cca 3 měsíce, co jsem aktivní účastník provozu na motorce a každý den dojíždím do práce, ať prší nebo padají kroupy. V autě mám 6leté zkušenosti a myslím, že jsem se stihl vybouřit a vyjezdit do celkem poslušné a bezpečné podoby. Na motorce je to ovšem jiná, po zkušenostech z autoškoly, kdy jsem podstoupil „kuledrť“ při křečovitém promáčknutí přední brzdy a následném se kácení i se 100 kilovým učitelem jsem zjistil, že mám velký strach z brždění. Následkem toho jsem projel již 3 červené většinou u nábřeží Vltavy, kde jsou kostky. Pokud jsou ještě vlhké nebo mokré, tak ani rychlost 50km/h mi nezaručila bezpečné zastavení u dělící čáry. Z toho vyplývá, že pokud kousek před semaforem vidím oranžovou, tak si jedu hezky to svoje, zavírám oči a tradáá, však ono to vyjde :D.
Po těchto opocených chvílích jsem začal uvažovat o Motoškole Lisý, bohužel je to pro mě finančně neúnosné a 4000 budu raději investovat do ložiska krku řízení, které má své nejlepší za sebou.
Nevím komu všemu poděkovat, ale na fóru jsem se dozvěděl o čtyřech hodinách grátis na okruhu v Sosnové pod názvem „Kurz bezpečné jízdy na motocyklu MogulMotoDay“, přinejmenším bych rád poděkoval instruktorům a lidem na fóru. Vzal jsem si proto den volna a v úterý si udělal krásnou vyjížďku na svoji první návštěvu do Sosnové. Vyrazil jsem cca hodinu a půl před 8, kdy kurz začínal, trasa měla dle map trvat cca 1:20. Dopadlo to tak, že se mi podařilo hned dvakrát na této jednoduché trase zabloudit a to hned v Mělníku, kde jsem na jedné z 10 stopek nevydržel a vydal se, kam mě srdce táhlo. To mělo za následek obhlídku celého Mělníku, v době, kdy lidi pospíchají do práce. Nicméně, pár ochotných kolemjdoucích mě nasměrovalo ven z tohoto obřího bludiště. Opět jsem to nezvlád na jediné odbočce z celé trasy a to v Jestřebí, kde jsem si to metelil dál rovně až k vlaku, kde vznikla má profilová fotka. Netušil jsem, jak moc jsem uhnul z trasy, proto jsem propadl v zoufalství a rozhodl se kochat v 8:45 kdesi u vlakového přejezdu blízko lomu, kde mi dělalo čest nespočet náklaďáků naložených sutí. Dle mnou vytištěné webové mapy jsem byl tak 15 minut od Sosnové, neměl jsem co ztratit a tak jsem vyrazil ukrojit poslední porci z původních 98km, dobře jsem udělal… po příjezdu jsem vyhledal instruktora, který moji omluvu s úsměvem přijal a prohodil: „Lepší pozdě, ale hlavně, že jsem celej“. Po dvou autogramech jsem dostal číslo 10 a hurá na dráhu. Celý kurz probíhal, dle mého subjektivního názoru velice dobře, mně jako úplnému začátečníkovi se podařilo (alespoň částečně) zbavit strachu z krizového brzdění, procvičil jsem si úhybný manévr, který bych potřeboval mít za barákem, aby to nějak vypadalo. No a 20 minut volných jízd na závěr, kde se řadilo jedna dva, vyplavoval se adrenalin do žil a smál jsem se jak blázen do helmy, byl jak třešnička na dortu.
Verdikt: bezva instruktoři, projetá nádrž, 12 hodin v sedle – extrémní křeč v kolenou, nová zkušenost a pro mě bezvadný vypuštění v začátku pracovního týdne.

• Nová sada gum Michelin PR4

Nová sada gum, Michelin Pilot Road 4 za 7500Kč včetně přezutí a vyvážení ze servisu a eshopu ABMOTO.CZ. S prací jsem spokojen a cena odpovídající.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.04.2015
    Uskutečněno: 29.04.2015
  • Nové opletené brzd. hadice + brzdová kapalina

Výměna starých brzdových hadic za nové Hel v černé barvě včetně černých oček ;-) Nová kapalina DOT 5.1 Využil jsem kompresoru kamaráda na odvzdušnění soustavy s novou kapalinou a brzdy opět působí trochu více důvě

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.02.2014
    Uskutečněno: 10.02.2014
  • Výměna oleje, čištění vzduch. filrtu, pískování a lakov

Nová olejová náplň Proprání vzduchového filtru K&N a impregnace speciálním olejem Pískování svodů a nahození nové barvy na svody (černá) Opět vše děláno na koleni (mimo pískování), vše bez problémů a funkční.

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.02.2014