Jawa 350/640 (1995)

Vlastník Endy
Vloženo 18.3.2008
Aktualizováno 12.10.2012

Vloženo: 24.10.2011, Uskutečněno: 22.10.2011, Stav tachometru: 81880 km, Zhlédnuto: 10x

Ranní vstávání bylo vcelku příjemné, chata udržela v rozumné míře teplo a i venku se zdálo, že ač mokro, zima by nám dnes být nemusela. Jedinou nepříjemností tak byla jen tma komplikující balení a snahu o úklid chaty.
Po enduru směrem k silnici, které ale za světla nebylo zdaleka tak dramatické jako večer, jsme přesně v osum dorazili na pumpu, kde byl sraz kolínských účastníků. Shaman.fan už na nás čekal, Škodovák následovaný Bimbamem dorazil v zápětí. Společně jsme potom pokračovali směr Týnec nad Sázavou. Už po pár stech metrech jsem si potřeboval utřít plexi na helmě od sražené mlhy - a ejhle, ono nic! Mlha sotva se srazila, tak hned namrzala, a kromě plexištítů se ledová krusta za chvíli objevila i na rukavicích, oblečení a motorkách. Do Brodců jsme tak přijeli řádně zchlazení. Vítal nás především Kafi, který byl evidentně rád, že se mu na sraz sjíždí další a další účastníci. Po nás příjezdy pokračovaly a započítám-li i mírně zpožděného Zdenála, konečný počet účastníků byl úctyhodných 14 strojů, dva PAvy a dva batůžky.
Z Brodců jsme se přesunuli do moto muzea Konopiště, po kterém nás provedl sám majitel, a následně na oběd do Neveklova. Malým zdržením byl Astův defekt, ale brzy jsme dorazili s pocitem dobře vykonané práce za ostatními na prosluněné neveklovské náměstí a odměnili se výborným obědem. Místo odjezdu nás čekalo ještě malé jawení, kdy Kafimu selhala benzínová hadička, ale když Bimbam vypomohl novou a Hans přiložil ruku k dílu, brzy jsme pokračovali dál. V mírně ztenčené sestavě jsme opět zapózovali před fabrikou Jawa a přes nechuť ukončili historicky první Jawa jízdu.
Budu se opakovat, ale nedá mi to, abych nevyzdvihl organizátora téhle akce, kterým byl Kafi . Jeho mládí a entuziasmus bohatě vynahradily zkušenost, která mu chyběla, a on se svého úkolu zhostil se ctí. Nepřišel jsem na jedinou věc, kterou bych mu chtěl vytknout.

• Vnitřnosti

Když už mám doma stahováky půjčené na půlení motoru Morgany, nedá mi to, abych se nevrhnul i na motor Endyra. I když se mi generálka momentálně do finančního plánu vůbec nehodí, demontáž, zjištění závady a důkladné čiště

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.04.2012
    Uskutečněno: 14.04.2012
  • Silvestrovské bilancování

Letos bez nastartování... Stav Endyra i stav můj mi nedovolily víc, než si jen v garáži sednout na studenou motorku a sentimentálně vzpomenout na každý z 10352 letos najetých kilometrů. Přes mnohdy nepřízeň osudu to byla

Vloženo: 31.12.2011
    Uskutečněno: 31.12.2011
  • Endyro je zase v kuchyni

Nehoda při cestě na Křečov rozhodně neovlivnila naši lásku k motorkám, a tak pár chvil a asi dva grogy po návratu domů už Endyro putovalo z tmavé a studené garáže do teplé a osvětlené kuchyně. Demontáž motoru je určitě s

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.11.2011