Suzuki LS 650 Savage (2000)

Vlastník Ruprechtus
Vloženo 6.7.2007
Aktualizováno 29.5.2010

Nejsevernější místo České republiky

Vloženo: 20.08.2011, Uskutečněno: 18.08.2011, Stav tachometru: 31430 km, Zhlédnuto: 11x

Tak na tenhle den jsem čekal od jara. Ranní teplota kolem dvaceti a předpověď naprosto suprová. Takže okamžitě v práci nahlásit jednodenní dovolenou a v devět vyrážím do šluknovského výběžku.
Opravdová pohoda začala na pumpě v Jablonném, kde jsem posnídal bagetu a kafe a kolem Malevilu jsem vyrazil severozápadním směrem po trase Dolní Světlá-Jiřetín-Krásná Lípa-Velký Šenov-Lobendava-Severní.
Bohužel, v Severní se právě opravovala silnice, takže se nedalo dojet úplně na konec obce. Jelikož jsem nechtěl nechat Savage dlouho bez dozoru, vzdal jsem pěší výlet k nejsevernějšímu mezníku ČR (snad někdy příště).
Zpáteční cestu jsem zvolil oklikou přes Dolní Poustevnu- Mikulášovice-Rumburk-zajížďku do Jiříkova a zpět-Varnsdorf-Jiříkov do Cvikova.
Namísto nudné cesty po R13 jsem ve Cvikově sjel na vedlejší silnice a trasu Sloup-Svojkov-Svitava-Brniště-Velký Grunov-Stráž pod Ralskem-Křižany (v této mé rodné obci právě oslavovali získání titulu Vzorná obec). Odtud pak je to po klasické trase přes Kryštofovo Údolí a Machnín kousek domů.
Celá cesta vedla po vedlejších silnicích. Zejména ty v neznámém terénu na šluknovsku byly na poježdění ideální (zejména sjezd z anenského vršku do Lobendavy je nezapomenutelný.

• Sbohem.

V létě 2012 jsem holku musel z rodinných důvodů prodat. Takže od té doby jsem "motorkář". Těžko říct, jestli si něco pod zadek časem opět pořídím.

Typ: Prodej
    Vloženo: 07.01.2014
    Uskutečněno: 01.07.2012
  • Český ráj 2

Konečně víkendové počasí, kdy snad žádná motorka nemohla zůstat doma. Jako cíl vyjížďky jsem volil opět Český ráj,tentokrát přes místa, která jsem nestihl minule. Zvolil jsem okruh přes Železný Brod a Tatobity do Lomni

Vloženo: 13.06.2010
    Uskutečněno: 06.06.2010
  • Jizerky a Krkonoše

Druhá letošní vyjížďka vedla na nejvyšší místa Jizerských hor a Krkonoš. Jako první cíl jsem si vybral Jizerku, kde jsem (pokud si dobře pamatuji) nikdy nebyl. Cestu jse zvolil klasickou přes Jablonec, Tanvald, Desnou

Vloženo: 26.04.2010
    Uskutečněno: 19.04.2010