Aprilia RSV 1000 (2002)

Vloženo 13.6.2011
Aktualizováno 28.4.2013

Výroba "OIL CATCHERU"

Vloženo: 15.06.2011, Uskutečněno: 15.06.2011, Zhlédnuto: 3x

Při odstranění airboxu a montáži přímého sání (o tom příště) jsem vyřešil odvětrání klikovky koupením "malého olejového vzduchového filtru" na ebayi a dal jej přímo na hadici z motoru... Tím jsem doufal že je problém vyřešený.

Nicméně po "testovací jízdě" jsem měl na noze lehký olejový film, to samé i v prostoru nádrže, žádná hrůza, ale jsem líný něco pořád čistit, jak kdyby nestačily matné kapoty

Sedl jsem k pc a hledal jak se to řeší třeba u aut kde se dávají filtry apod. a našel jsem že se používá tzv.
oil catch can.

Co jsem prošel tak mi bylo jasné že budu muset mít trošku "kompaktnější" rozměry a že jej vyrobím z duralu. Ale nechtěl jsem naslepo plýtvat duralem a prací, tak padla volba na výrobu "beta verze".
NEUMÍM NIC POŘÁDNĚ SEPSAT, TAK DOUFÁM ŽE TO BUDE ALESPOŇ PODLE FOTEK TROŠKU POCHOPITELNE

Po ruce byla plastová tuba od Mg tablet
nahoru přišlo do víčka sítko s přírubou (používá se do nádrží)
dolů 2 díry, do 1 šla duralová trubička, vedle ní další přechod na hadici tím že každá je v jiné úrovni - aby se vysrážený olej nedostal do filtru, ale šel ven - snad to pujde alespon trošku pochopit z posledního obrázku. Vnitřek je vycpaný drátěnkou, ideálně by měla být plastová,ale jiná než kovová po ruce nebyla... Spodní stěnu jsem vyztužil ještě kouskem plechu a celé to pořádně utěsnil silikonem na autoskla

Je to hodně garážové řešení, ale osvědčilo se, funguje vše jak má, protože je celá ta sranda nakloněná odpadní trubičkou dolů, tak se vysrážený olej pěkně odvádí hadicí pod motorku a nedělá bordel...

Ještě podotknu že odpadní hadice šla schválně pod motorku aby byla delší - ať nemá snahu motor přisávat vzduch skrz ni, ale kratší cestou přes filtr.

Jak bude možnost, dám se do lepšího duralového provedení