Hyosung GT 125 Comet (2003)

Vlastník Goopedy
Vloženo 4.8.2010
Aktualizováno 20.5.2011

Vloženo: 05.01.2011, Uskutečněno: 01.08.2010, Zhlédnuto: 23x

Píše se neděle 1.8.2010, je právě 8:00 kdy vylézám z postele a unaveně se oblékám po té celé dlouhé a nekonečné noci kdy sem nezamhouřil oko. Čekám na mého kamaráda Jakuba, který mi doporučil Hyosunga 125 z inzerátu.
Pár minut před 9-tou hodinou byl Jakub vyražen v plné polní před mým domem.
Jakuba sklátilo virové onemocnění (prostě dostal rýmyčku), takže nemohl řídit motocykl svůj jménem Zuzanka.
Takže jsem den předtím, tj. 31.7.2010 obvolal snad všechny přátele a kamarády, kteří by byly ochotní mě odvézt pár kilometrů k Plzni.
Nikdo nebyl ochotný nebo něměl čas, někteří prozměnu měli místo krve, alkohol, že p. Gottlieb z Kralup n. Vltavou.
S Jakubem jsme zatím koukali na inzerát Hyosunga než jsem se dozvěděl, že můj děda,
kterého jsem si domluvil jako odvoz, už stepuje před barákem.
Takže jsem se supra-meteluku-blesku oblékl a vyrazili jsme směr Plzeň.
Cesta trvala něco přes hodinu.
Přijeli jsme na místo do jedné nejmenované vesničky. Přivítal nás mladík kterému patřil Hyosung, jeho táta i máma.
Prohlídli jsme si motorku a ještě jsme se majitele na něco pozeptali.
Poté přišla na řadu jízda. Nejdřív sme se projeli ve dvou a potom jsem si to i sám vyzkoušel.
Motorku jsem málem při otáčení položil, protože jen to byl nezvyk, nejprve Jawu s 80kg a teď Hyosung 167kg.
Přijeli jsme zpět k pěknému baráčku s útulnou zahrádkou, kde nás na chvíli posadili, chtěli po nás 30.000,-Kč
a jakýsi podpis, jestli souhlasíme s kupní smlouvou.
Tož řekl jsem, že ano. Neodolal sem tý síle a kráse motorky:o)
Motorka byla ještě hezčí než na obrázcích a fotkách, už jsem se těšil, až na ní vyjedem směrem k domovu.
Popíjeli jsme RC Colu "bez rumu" jak nám poručila máma majitele a sepsali potřebné papíry, prodiskutovali převod
a mohlo se vyrazit.
Nejprve jsem vyjížděl sám, abych se trošku naučil jezdit s ní a na první benzínce, kde děda tankoval,
jsem pustil na sedlo spolujezdce Jakuba.
Jeli jsme domů zhruba stejně dlouhou dobu jako tam.
Po dálnici jsme jeli nejvyšší 125km/h s Kubou a sjeli sme z dálnice na Králův Dvůr.
Po příjezdu do Kladna, jsme motorku pořádně ještě prohlídli, utáhli jsme lanko spojky,
protože páčka pořádně nezabírala a nevracela se. Práce zhruba na 10 minut. To jen díky starým šroubům.
Hned v tento den jsem najezdil spoustu km, byl jsem na benzínce,
poprvé tankovat s touhle motorkou a hned sem vzbudil obdiv.
Jakub čekal venku a mezitím co sem byl zaplatit, se nějáký pán otázal zda se jedna o 6-ti kilo Suzuki, ovšem bylo mu, ale řečeno, že se jedná o Hyosunga 125tku a pán zůstal jen koukat s pistolí od benzínu v autě.

jakattara (9) napsal 07.01.2011 v 14:57

Opravdu to vypadá na silnější stroj. Přeji hromadu šťastně ujetých km a přidávám 10b

• 4.8.2010 - Pojištění, evidence a přihlášení

Píše se středa 4.8.2010 a je právě 8:00 kdy se probouzím s velkým a malým techničákem připraveným na stole a penězi v peněžence. Očekávaný příjezd Jakuba se zdařil a tak sme vyjeli i s mamkou do pojišťovny. Ne, že by se

Typ: Koupě
    Vloženo: 05.01.2011