Jawa 175/356 (1957)

Aktualizováno 13.6.2011

Sekundární převod + výměna karburátoru

Vloženo: 29.10.2010, Uskutečněno: 29.10.2010, Zhlédnuto: 8x

Sekundární převod:
Po vyzkoušení 75z rozety, která sice táhne jak šlak jsem usoudil, že to není úplně ono,není tak zábavné se pomalu někam šplhat.Zpět na originál 46z jsem ale jít nechtěl tak jsem od Tomáše vyptal 55z rozetu z pincka.Aby byla moje úprava vratná rozhodl jsem se ji místo vaření přišroubovat.To, že se tím posunula vlevo o cca 7mm vyřešily 2 věci za jedno je Jawa na vůle zvyklá už z výroby a za druhé se po vyhození 1 podložky všechno srovnalo snad i proto, že pincková rozeta je užší.
Karburátor - výměna:
Lámal jsem si hlavu, proč při maximálním plynu motorka škytá a netáhne, jako by zasáhl pomyslný omezovač.Typové číslo karburátoru mi napovědělo, ten původní byl tuším ze 125 (JIKOV 2922)a měl o několik milimetrů menší difuzor než je kanál na válci, proto jsem přetryskoval a přehodil ze druhé už nepojízdné 175tky karbec (JIKOV 2926) HT jsem použil 98 z původního a volnoběžnou 45 taky.Ted to konečně lícuje jak má.
Nevýhoda je že jsem to ted musel místo nakopnutí drcnout z kopce (pinckové zapalování) ale oba zásahy se vyplatily.
Po čertech je to poznat, motor jde konečně pořádně vytočit a roztáhnout. Těch 9 zubů navíc je k mým 120ti kg taky akorát .. Ted už zbývá jen pořídit slušné drapáky.

• Jela do světa

Z praktických důvodů jsem se musel s kobylou rozloučit, parking v nové garáži je v nedohlednu a v chatě zas tolik místa není, nehledě na to, že jsem to měl pokaždé tak trošku na talíři, že z chajdy dělám depo. Přijeli pr

Typ: Prodej
    Vloženo: 13.06.2011
    Uskutečněno: 12.06.2011
  • Test kamerky

Za oknem tak, že se nedá doma vydžet, vyrazil jsem vyzkoušet držák na kamerku, ještě to chce vychytat mouchy a hlavně zalepit zadní píchle kolo, které se mnou pěkně zamávalo než jsem zjistil že je skoro prázdné asi to p

Vloženo: 22.03.2011
    Uskutečněno: 22.03.2011
  • První jarní brázda

Nevyšel víkend vyšlo to dnes,první jarní po lese byla pohodová,zem pevná i když místy jsem ještě brodit musel a nějakou tu ledovou plotnu v cestě jsem našel. Hlavní je, že po zimě to chytlo na třetí žduch a pak už jen br

Vloženo: 15.03.2011
    Uskutečněno: 15.03.2011