Aprilia ETV 1000 Caponord (2003)

Vlastník grep
Vloženo 15.10.2010
Aktualizováno 12.4.2011

Oprava palivové hadičky - rychlospojky

Vloženo: 15.10.2010, Uskutečněno: 15.10.2010, Stav tachometru: 13050 km, Zhlédnuto: 35x

Nedlouho po zakoupení se projevila závada, na kterou mě Dante's upozorňoval předem. Je to prý klasická závada Caponordů. Praská jim plastová rychlospojka na palivové hadičce, která se připojuje na čerpadlo.
S Dante'sem jsme nakonec vymysleli následující způsob opravy: spojit ulomenou spojku s hadicí jiným kusem hadice, který se nasadí na spojku a na kovovou sponku na hadici.
Největší problém byl sehnat tu správnou hadici. Pojezdil jsem v Brně hodně prodejen náhradních dílů od těch, které vedou díly na auta až po ty, které se specializují na kamiony. Nakonec jsem v Brně pochodil ve specializované prodejně s hadicemi Gumex, která je v bývalém vojenském areálu na Vídeňské.
Postupoval jsem následovně:
- obrousil jsem trošku smirkovým papírem hranu spojky, aby se na ni dala dobře narazit ta hadice
- hadici v délce asi 25 cm o vnitřním průměru 13 mm značky Semperit, která je přímo na palivo jsem narazil na spojku. Byl to docela problém, protože vnější průměr té spojky je cca 15 mm.
- pro jistotu jsem to ještě utáhl stahovací kovovou páskou
- hadici jsem uřízl zhruba na 4 cm
- navlékl jsem na ni další dvě stahovací pásky a do volného konce jsem vsunul konec originální hadice
- hadice tam byla trošku volnější ale upevnil jsem ji tam těmi dvěma stahovacími páskami
- pak jsem už jenom namontoval hadici zpátky a začal tlakovat čerpadlem

prozatím to funguje krásně.

ještě jsem zvažoval, že bych celou tu originální opletenou hadici vyměnil za tu tlustou a napasoval ji až na tu kovovou objímku na přírubě, ale měl jsem strach, že by se ta tlustá hadice mohla vlivem malého poloměru zlomit a přerušit průchod paliva.

Není to sice žádná autorizovaná oprava, ale s náklady cca 50 Kč je hafo levnější než 2700 Kč za celou novou hadičku.

Snad to někomu taky pomůže, hodně zdaru.

rogih (1062) napsal 25.04.2014 v 07:04

Tomu zalomení hadičky by mohla pomoct úhlová rychlospojka:
//www.dex.cz/produkty/v_f_r/rychlospojky_vseobecne.html?tab=1&panel=1#TabbedPanels1

MirekVN1500 (-1) napsal 04.01.2011 v 18:02

Seš prostě šikovné skoro jak Já Hoj Mirek