Simson SR 50 (1990)

Vloženo 25.7.2010
Aktualizováno 5.12.2011

Jak to začalo

Vloženo: 25.07.2010, Uskutečněno: 25.07.2010, Zhlédnuto: 4x

Po smrti dědy a ukončení dědického řízení jsem dostal úkol přivést simsona a rozjezdit ho.Stál asi 3 roky ve sklepě na prázdných gumách.tak jsme ho vytáhli,nafoukli gumy a pokusili se o start.Moc jsem tomu nevěřil,však benzín už asi dávno zvodnatěl.Taky divně smrděl.Ale i tak mě simák překvapil,když po napuštění karbce na pátej pokus začal oživovat.Tak šup domů,dokud to jede.Trochu se to opucovalo,dodala se baterka a že se simson prodá.Pak ale táta přišel s tím,že by si ho nechal a jezdil s ním do práce. Po zimě se ale nic nedělo.Simson stál a mě docela štvalo,že je tam baterka,která akorát zbytečně existuje,a tak jsem začal jezdit zkušebně já.Z práce jedu kilák do kopce a fichtl byť s lehkým převodem tam jel podle nálady,tak proč to nezkusit na tomhle,má to o kvalt víc.A tak jsem vyjel.Byla zima a málem jsem nedojel.Domů to jelo jenom na sytič.Po sundání karburátoru stačilo sundat smetí z hlavní trysky a bylo po problému.Taky jsem vyčistil půl cenťáku bahna z M2T ve filtříku u kohoutu na benzín,byl jsem první člověk,co to od výroby otevřel.Od té doby jezdím bez problému

• Sezóna 2018

Sezona 2017 skončila špatně. Rozkopali nám cestu z práce, a objížďka vedla prudkým kopcem, o stoupání asi 14%. Při asi druhé jízdě tímto smrťákem se náhle z motoru ozvalo divné kvílení, které se časem začalo vracet a ze

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.07.2018
    Uskutečněno: 01.07.2018
  • Sezóna 2015

Tak jsme nedávno oslavili Silvestra a už tu máme skoro zimu. Co jsem zažil… Plno jízd do práce a z práce. Vedra po ránu. Ještě větší odpoledne. Odešel mi náhle jeden článek v baterce na začátku sezóny, ale nebyl pro

Typ: Reportáž
    Vloženo: 12.10.2015
    Uskutečněno: 12.10.2015
  • Tiše a ochotně M2T na plotně...

24.12. 2014 jsem s kámošem uskutečnil vánoční vyjížďku na malých motocyklech východní výroby. Léta jsme jí odkládali, ale letos už to konečně vyšlo. A nebyli jsme jediní. Pár motorek jsme potkali. Rozhodně ale můžu svědo

Vloženo: 25.12.2014
    Uskutečněno: 24.12.2014