Jawa 350/634 (1974)

Vlastník jenda634
Vloženo 1.4.2008
Aktualizováno 22.5.2008

Vloženo: 14.07.2008, Uskutečněno: 14.07.2008, Zhlédnuto: 6x

Milý deníčku :o) Píše se rok 2002, konkrétně je 20.7. a je sobota. Vydávám se z Mělníka do Tábora, abych prozkumal poměrně stručný inzerát, ve kterém stálo, že je to Jawa 634, je červená, je po GO a že je za 8000 Kč. Cesta tam byla neskutečně zdlouhavá a já neskutečně natěšenej. Na první pohled jsem sice nebyl až tak nadšenej, protože jsem si ji představoval trošku modernější, ale díky jejímu stavu jsem kejvnul a za 7500 jsem si ji odvážel domů. Ta pětistovka byla na benzin, protože jsem nějak nepočítal s prázdnou nádrží Každopádně na cestu domů vzpomínám ze všeho nejraději. Přechod z fichtla na nechutně silnou JaWu 350 byl neskutečnej. Z 3 a půl koně jsem jich teď kočíroval dvaadvacet, což je nárust víc než o 500%. No prostě neskutečný. Každé nerozvážné přidání plynu mi neúnosně napínalo ruce. Abych nespadl, musel jsem pevně držet řidítka, a tak mě za chvíli bolely prsty. I když oproti fíkovi přibyl jeden kvalt, nebylo skoro nutný řadit, protože motorka táhla pořád. Kopec nekopec. Neskutečná přemíra výkonu mi vyčarovala dementní úsměv na tváři a takřka opileckou náladu, kdy jsem si celou dobu zpíval. Bohužel jsem si v tu šťastnou chvíli vybavil jen postarší hitovku od Káji Gotta a ta mě doprovázela až na Mělník :o) Mno, a od té doby spolu žijeme šťasně. Snad jen pohodlí při cestování, brzdy, nedostatek výkonu a nesympatické 6V dynamo nám občas kazí společné vyjížďky.
Honza a Jawa 634 zvaná beruška