Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník Petr-RSV
Vloženo 18.6.2008
Aktualizováno 24.1.2011

Chorvatsko - Vídeň, NP Krka, Dubrovník a zpět...

Vloženo: 01.09.2009, Uskutečněno: 01.09.2009, Stav tachometru: 18500 km, Zhlédnuto: 2x

Letos jsme nevymýšleli nic extra a rozhodli jsme se válet šunky po deseti letech zase v Chorvatsku. Takže ve stručnosti. První cíl byl u sestřenice ve Vídni, kde jsme strávili dvě noci. Prošli jsme město, památky, navštívili zámek Schoenbrunn a okolí, vyblbli se na horské dráze v Prateru a koupili pořádné kalhoty na motorku pro moji drahou polovičku u Louise. Další zastávka na trase byl den strávený v chorvatském národním parku Krka. Park je velice podobný známějším Plitvickým jezerům, ovšem s tím, že se dá u vodopádů i koupat (což je v tom vedru celkem podstatná věc ). Odtud už to byl jen kousek do cíle naší cesty - Dubrovníku. Historické centrum města je nádherné a krom prohlídky hradeb doporučuji navštívit toto místo také v noci. Na ulicích je pořád rušno, restaurace jsou plné a památky hezky nasvícené - zkrátka romantika . U mě ale na plné čáře vedlo válení na pláži nebo u bazénu naší malé vilky. Na cestách jsme strávili dva týdny a zpět domů jsme to měli 1200 km. I když bychom to zvládli stejně jako v Itálii na jeden zátah, tak jsem to nehrotil a jeli jsme to v klídku 2x 600 km. Cestovní tempo bylo na dálnici 140 km/h, okresky 120 km/h. Spotřeba do 6 l/100 km. Za celou cestu nebyla jediná krizovka, pouze smůla (stejně jako minulý rok) v podobě píchlé zadní gumy a následná demontáž zadního kola bez centrálního stojanu u silnice . Jinak motorka šlapala skvěle, jen jsem po pár dálničních etapách začal vážně uvažovat o LC8 Adv., protože i když není problém na Tenere držet ve dvou s plnou bagáží 140 km/h - kopec nekopec, tak by to chtělo silnější motor, který se s takovým tempem popere v klidu. Zážitků a fotek je hromada, ale má lenost je silnější. Celkem najeto asi 3000 km, na zadní Metzeler Tourance mám 15000 km a stále je uprostřed 5 mm vzorku.

• Celodenní lehký off s Ludvou.

...motorka čekala naleštěná v garáži a v deset ráno jsem vyrazil využít jednoho z posledních opravdu teplých dnů. Celý den jsme se toulali polem nepolem, až jsme přijeli na trať kterou jsem nedávno objevil ukrytou mezi l

Vloženo: 08.11.2010
    Uskutečněno: 06.11.2010
  • Metzeler Unicross - přední guma

Delší dobu jsem vybíral, která pneu by odpovídala mému stylu jízdy a nakonec jsem zvolil Metzeler Unicross. Bohužel se nedělá v 17 palcovém rozměru, takže dozadu obuju Mitac C-02. Jinak jsem s tímto předním Unicrossem sp

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.10.2010
    Uskutečněno: 19.10.2010
  • Nevydařený offík...

Tak jsem přidal nějaké fotky z ne moc vydařené vyjížďky. Kámošovi se pokazil Big, tak jsme ho museli odtáhnout do nejbližšího servisu, než se pořeší co dál. Ráno byla navíc šílená kosa (kolem 3 stupňů) a mlha, že nebylo

Vloženo: 19.10.2010
    Uskutečněno: 19.10.2010