Kymco Zing 125 (1998)

Vlastník chibah
Vloženo 4.7.2013
Aktualizováno 4.7.2013

Byla to kopie Kymco Zing z korei pod názvem Changzhou Lauxing. Zpracování bylo hrozné ale vše se dá předělat.

První dojmy - První dojem když ji přivezl byl trošku děsivý přivezl ji z druhého baráku položenou na kárce. tím se promáčkla nádrž. motorka měla najeto 203km. ale stála nepřikrytá venku nějaký ten pátek. ale po té době stačilo jednou otočit startérem a naskočila :) nakonec z původních 16000 jsem ji koupil za 12000. motorka jako taková se mi ohromě líbila ale bylo na ni spousta práce ale stálo to za to. Po první najeté tisícovce jsem cítil že jsme si padly do noty.

motorka se mi moc líbila a tak jsem si ji vybral. Ale po pravdě takovou chybu už neudělám. Zkušenost jsem tenkrát neměl ale ted už vím že koreu nebo čínu ani náhodou je to jen kaplička na peníze. Když jsem ji přivezl domu a po umytí pořádně přešel zjistil jsem že se na rámu viditelně odlupuje lak pod kterým nebyla žádná základová barva takže komplet odstrojit seškrabat starou barvu obrousit a nanést základovou a lak. Druhá věc byla že chybělo víčko nádrže tím pádem nádrž komplet vyrezlá a promáčklá. Promáčklina se vybouchala zakytovala přestříkala do nádrže se dalo sklo a třepalo se. Jízda byla příjemná nízko posazené sedlo měkoučké jak má být zato spolujezdec to měl horší neboť korejci neznají význam sinentblock takže ve vysokých otáčkách to bylo neůnosné. motor ze začátku dobrý po najetých 12000 km začlo něco klapat. Brzdy byli kupodivu super zadní bubnová přední kotoučová. Podvozek předek byl krásně odpružený zadní tlumiče jsem měl nastavené na nejtvrdší a za jízdy se nikde nic nekroutilo. spotřeba byla krásných 3,4l s laďákem 3,8 co se týče servisu a poruch kdyby s tím někdo chtěl jet někam dál tak aby měl za sebou servisní auto. :)