Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník Teddy_NB
Vloženo 5.5.2012
Aktualizováno 21.5.2014

Fazer je motorka na pohodu.Zvládne delší pohodlný cesty z baťůžkem,ale taky zvládne na okreskách potrápit něco okapotovanýho.Je to taková nahatá R1.Ta moje se jmenuje se Andrejka.

Motorka koupena od FIRMA:coolmoto (Luže) - Super obchodník,můžu jen doporučit

První dojmy - No co si budem povídat byl jsem nadšenej,jednak jsem si splnil dávnej sen,kterej začínal TRXem 850,pak přišel FZS 600 a FZS 1000,tam už jsem o koupi vážně uvažoval,ale počkat se vyplatilo.Když jsem poprvý naživo viděl FZ1,hned jsem věděl,že tu musím mít.A o nějakou dobu později už jsem si ji vezl domů.

Doplňky na motorce - Tlumič řízení Bitubo GAS,Dzřák SPZ Barracuda,Vzduchový K&N,Origo cestovní vyšší plexi,Rolny Accel, závažíčka Accel

Po předchozí GSX 600F už chce Fazer trochu víc rozumu a nějaký zkušenosti se taky hoděj.
Motor jde krásně za plynem,sbírá se pěkně už odspoda,od 4 tisíc už je zátah dost slušnej a nad 8 ticíc se dějou věci.
Brzdy jsou taky paráda,s efkem se nedá absolutně srovnávat.Dávkování je přesný a účinek dost slušnej.Brzdám nemám co vytknout.
Posez na Fazerovi je podle mě až moc rovnej,ale zato pohodlnej.Celkem široký řidítka jsou fajn věc a polokapotáž taky.Na holý FZ1 jsem jel též,tak na svou polokapotu s vyšším plexi nedám dopustit.Na delší trasy je to velký plus.Do zatáček jde pěkně,ochotně.
Není tolik těžkej,manipulace na místě je docela snadná a za jízdy vůbec.
Baťůžek za mnou si stěžuje na velký drncání a tvrdý sedlo.Ale to se dá řešit polštářkem =D Madla pro spolujezdce jsou výhodou.
Úložnej prostor není nicmoc,ale na tu lékárničku a žárovky postačí.
Spotřebu nějak extra u motorky neřeším.Pořádně jsem to ani neměřil,ale tuším že jezdím něco okolo sedmi na sto,z většiny procent předpisovou jízdou.
Na Fazerovi mám vyšší cestovní plexi,podle mě supr věc.I v rychlostech kolem 200 se dá vpohodě vzpřímeně sedět a hlava mi nelítá ze strany na stranu.Jen to vypadá podle ostatních docela divně - valit 200 a sedět s narovnanejma zádama
Tlumič řízení je další věc,která vylepšuje jízdní vlastnosti.Zvyknul jsem si na něj a bez něj bych už jezdit nechtěl.To je fakt příjemná věc a dokáže člověka vytáhnout ze sraček,nebo teda spíš ho do nich ani nedostat.
V mým případě je to Bitubo GAS,motorku už jsem s ním koupil.
Další nezbytnej doplněk je držák RZ,u mě Baracuda.To byla pro mě nutnost,nesnáším ten ohavnej dlouhej plastovej originál.

20.5.2014 - Tak Fazer jde dál do světa, shrnutí za tu dobu a ty kilometry, co jsem ho měl : parádní stroj, není nic, co bych mu vytknul.

rovy
rovy napsal 22.01.15 v 15:07 10b.

Opravdu krásná motorka ať slouží

BESIP_FZ1
BESIP_FZ1 napsal 14.05.12 v 21:25