Kentoya Stingray 125 (2011)

Vlastník Hóbař
Vloženo 14.4.2012
Aktualizováno 25.6.2014

Moje první motorka a musím říci, že jede líp než sem od této motorky očekával.

První dojmy - Jak sem si sedl a nakopl ji, už sem z ní nechtěl slézt :) Co se mi nejvíc líbí je to, že motorka vypadá jak velká supermota. Další věc, která se mi líbí je ta, že motorka je hodně spřevodovaná do síly. Další výhodou je nízká spotřeba - když to hodně honíte - 3,5l

Základní technické parametry

Motor: čtyřdobý, jednoválec, vzduchem chlazený
Startování: elektrický startér, nožní
Výkon: 8kw / 7 500min
Točivý moment: 11Nm / 6 000min
Hmotnost: 123kg
Maximální zatížení: 150kg
Převodovka: 5-ti stupňová

Koupil sem si ji v červnu 2011. To sem ještě neměl řidičák, proto kilometrů moc nenabývalo, ale od konce srpna sem začal pořádně jezdit.

Po projížďkách byly vždy povolené šrouby, proto sem je na celé motorce musel vyměnit.

Do konce sezóny sem najel 920 km.

Teď mám najeto 1400 km a nemůžu si na chod motorky stěžovat. Krásně táhne, i když do táhlejšího kopce je znát, že má motorka jen 8 Kw.
Ve dvou motorka taky krásně táhne, maximálka 85km/h. Nevýhoda pro spolujezdce je, že stupačky só příliš vysoko, takže za chvíli začnou bolet nohy.
Maximální rychlost je okolo 100km/h.

Projížďky okolo 100 km není problém, ale chystám se na delší jízdu (250km), tak doufám, že mě nezklame a někde mě nenechá :D

Jak už jsem psal, projížďky okolo sta kilometrů není žádný problém. S touto motorkou jsem jel z Moravy až do rakouských Alp. Nejdelší jízda v kuse byla přibližně 370km. Motorka přitom valila jak o závod. Rakouské silnice, to je úplně něco jinčího než ty naše české. Za čtyřdenní výlet v Alpách se s motorkou vůbec nic nestalo. Můžeme to považovat za veliký úspěch, jedná-li se o nespolehlivou Čínu.

Co se mě na této motorce moc nelíbí je to, že nejde nastartovat když je na stojánku a když je tam hozená rychlost

AL3SS
AL3SS napsal 06.06.12 v 17:39

parádní stroj :) 10b

Janhaj
Janhaj napsal 22.05.12 v 21:54

10b, vklidu motorka a pozdrav bráchu

radek89
radek89 napsal 14.04.12 v 12:45

tj to maj skoro všechny moto ten stojánek a je to šikovná věc

TheFrida
TheFrida napsal 14.04.12 v 11:38

To s tím stojánkem je u každé motorky ale je to jen dobře. Občas se mi stane že ho zapomenu a odjet se stojánkem, to by byl celkem průser