Gilera XR2 (1990)

Vlastník venakucera
Vloženo 12.2.2024
Aktualizováno 13.2.2024

Když nepočítám fichtla a osmdesáti kubíkové enduro od Hondy (které mi pár dní po sestavení ukradli), tak toto byla má první motorka.
Bylo mi šestnáct let, já znát chtěl svět, náš dům byl jak mříž... A tohle mi dalo křídla!

První dojmy - Když je vám šestnáct a táta vám kupuje motorku, tak máte akorát tak dojem, že se vám rozskočí srdce radostí :-)

Motorku bych doporučil pro - Dnes už pro sběratele. Dříve pro toho, kdo se chtěl opravdu naučit jezdit na motorce (ne jen se naučit vozit na motorce).

S odstupem dvaceti let bych k tomu napsal asi toto:
Byla to fenomenální motorka - měla 26 koní, elektrický startér i nakopávačku, 6 kvaltů vzhled "Afriky" a když jsem ji postavil vedle bráchovi Husqvarny TE 610 E 98', tak byla sedlem ještě o fous vyšší. A v souboji z nuly na sto by Husu asi také položila na lopatky - kolem 6 tis. otáček se otevřela přívěra a vystřelilo to jak z praku.
Byla úžasná... Dokud se nerozezněly ty voňavé dva takty, tak nikdo nepoznal, že je to motorka pro začínajícího motorkáře. A pokud si dobře vzpomínám, tak po otočení klíčku proběhla i kontrola přístrojovky, kdy šly ručičky do maxima - prostě něco kosmírného

Fotku motorky mám bohužel jen na nepovedeném diapozitivu, tak sem vkládám pro ilustraci pouze katalogová fota. Ale měl jsem ji takřka v originálu.

kain80
kain80 napsal 12.02.24 v 22:09 10b.