BMW K 1600 B (2018)

Vlastník Freeman
Vloženo 19.9.2021
Aktualizováno 22.10.2021

Ne jen, že jsem nejednou říkal, že je poslední, ale také jsem se držel vždy Rkové řady, jelikož boxer byl pro mě vždy pojem a hlavně synonymem BMW mašin. Ale inženýři z Mnichova mají i jiné trumfy a je pravda, že stojí za to :D

První dojmy - I když jsem měl před lety možnost si na pár dnů půjčit GT verzi, tak i přesto mě Bagger velice překvapil a to příjemně.

Motorku bych doporučil pro - Říká se, že pro někoho, kdo má již nějaké zkušenosti atd., ale já bych to řekl jinak. Pro každého, kterého chytne za srdce...

Doplňky na motorce - Když nepočítám plotny na nohy, mlhovky, zpátečku, vyhřívaná sedla a gripy, což vše bylo součástí vybavení, tak jsem ještě doplnil mašinu o navigaci, menší kouřové plexi, zadní velkou opěrku a plotnu za opěrku.
Bohužel z doplňků toho více na tento typ není, tak pokud mě ještě něco napadne, bude to home made :)

Je tomu již nějaký rok, co jsem si v životě splnil nejen sen si pořídit mašinu, ale okolnosti, trochu štěstí a osud tomu chtěl, že poslední mašinu jsem si mohl pořídit novou přímo od dealera Renocar v Brně. Byl to super pocit mít konečně něco ne po někom, ale něco, co si "zničím" sám :) Takže díky tomu a zejména pořizovací ceně, jsem opět prohlásil, že tahle je moje poslední.
No a teď ve zkratce, protože chápu, že to tady nikoho nezajímá :) Po tom, co jsme spolu něco najezdili, jsem se dostal do stádia, že jsem přestal jezdit ji převážně sám, ale čím dál více jsem jezdil se svojí ženou, kterou jízda na mašině strašně moc baví. Bohužel po našem posledním tripu přes Chorvatsko a Slovinsko, začala více a více trpět se zády, které nemá v pořádku. Tak jsem dva týdny chodil kolem mašiny a přemýšlel jak ji "vylepšit", aby měla žena lepší pohodlí. Nakonec jsem pochopil, ze cenduro není a nikdy nebude pro baťůžek ideální, tak padlo rozhodnutí ke změně. Nikoli v podobě jiné ženy, jak jsem dostal nespočet rad, ale vhodnější mašiny na delší tripy.
Jelikož jsem nechtěl měnit značku, tak jediný typ, který přicházel v úvahu, byla řada K a to buď GT, nebo GTL. Něco jsem vyzkoušel, pár jich viděl a když jsem se nemohl stále rozhodnout, tak se objevila nabídka na dost "exotický" typ a to Bagger. Tou exotikou myslím zejména to, že jsem tuhle mašinu v posledních několika letech viděl jenom jednou a to na showroomu v Renocaru. Nevím čím to je, zdali cenou, která byla docela šílená, nebo absencí zadního kufru. Pravdou je, ze Grand America jej má a taky se na silnicích zase tak moc nevyskytuje tak, jako verze GT, nebo GTL.
Takže zkušenosti žádné, tedy až na pár recenzí na webu, které si myslím, že nejsou příliš objektivní, jelikož během těch pár chvil, kdy jej má redakce na otestování, nejde mašinu příliš dobře ohodnotit.
Ale ten design v podobě černého rámu, bloku motoru, kapotáže, přídavných ploten atd. mě úplně pohltil a rozhodl se, že půjdu do rizika.
Dnes, po pár stovkách kilometrů, musím s čistým svědomím říci, že jsem za to rozhodnutí rád. Nejsem žádný čahoun, ale se svými 176cm mám na zemi pokrčená kolena, pohodlný posez a to včetně nohou, které si můžu protáhnout na plotnách. K těm snad jedinou výtku. Kdyby byly doplněny řazením, bylo by to dokonalý :) Každopádně řazení bez spojky jsem měl již na GS, ale tady to díky kultivovanějšímu chodu šesti válců, jde tak sametově v obou směrech, že je to jako jízda s automatem.
Teď už jen vyřešit posezení pro baťůžek a bude to dokonalé. Jelikož nejsem příznivcem velkých zadních kufrů, tak jsem objednal poměrně velkou opěrku a ještě zadní plotnu. Na tu mám v plánu pořídit textilní brašnu, aby měla žena pocit "materiálu", kolem sebe a můžeme vyrazit :)
I přesto, že je to stejná koncepce jako má GT/L, budu rád za nějakou zkušenost, či jen kontakt. Přeci jen, připadám si na ní tak trochu jako exot, protože buď je jich tak málo, nebo ji nikdo nechtěl :)))

Czechthisout
Czechthisout napsal 11.12.22 v 09:41 9b.

Tu spatecku ti dost zavidim

Ladyk
Ladyk napsal 26.09.22 v 14:27

Víš že to stejný se dá koupit i u Harleye?

Ladyk
Ladyk napsal 26.09.22 v 14:24 10b.

Víš že to stejný se dá koupit i u Harleye?

-Míla-
-Míla- napsal 21.03.22 v 08:57 10b.

je to pěkný stroj. Přeji hodně najetých kilometrů.

Fafluch
Fafluch napsal 06.10.21 v 11:38

Tož dobře sis vybral chlape, alespoň nebudu za exota tady na jihu sám a těším se až se pojedeme na těch našich Bééččkách projet, je to prostě dělo