Jawa 250/559 panelka (1962)

Vlastník X_FilesCZ
Vloženo 8.4.2019
Aktualizováno 8.4.2019

Černá panelka v ne zrovna originálním stavu držící pohromadě jen silou vůle.

První dojmy - Je to prostě stará dobrá JAWA, motorka pro srdcaře, kterou moderní motorkář zvyklý na perfektní ovladatelnost a ostré brzdy nemůže ocenit. S touto motorkou se člověk naučí opravdu předvídat, jinak to prostě nejde, a snášet nepohodlí na dlouhých trasách.

Motorku bych doporučil pro - Spíše pro fandy značky / historických motocyklů

Doplňky na motorce - Padáky, kufr, digitální tachometr

Motorku jsem koupil v 18-ti letech jako náhradu za nedostatečnou JAWA 50 typ 20. Moc jsem se tehdy nerozhodoval, zvažoval jsem sice 125ccm Yamahu, ale když mi známý nabídl panelku za dobrou cenu, neodolal jsem. Vůně spáleného dvoutaktního oleje lynoucí se ze dvou krásných doutníků je prostě nenahraditelná. Co se týče servisu, tak za 10 let jsem válčil s dynamem, které jsem poté vyměnil za alternátor. Dále jsem měl problém s guferem na klikovce (ze strany spojky), to se jednou jalo prostě vypadnout, blinkry jsem měnil za LED, abych ulehčil baterce (tohle pak vyřešil alternátor), netěsné přední tlumiče, nefunkční tachometr vyměněn za tachometr vlastní výroby, všechny lanka od plynu až po brzdy a určitě spousta dalších věcí. Je to prostě motorka pro fandy, co se nebojí, sem tam něco opravit vlastními silami. S motorkou jsem ale spokojeně najezdil okolo 10 000km.

Myschan
Myschan napsal 15.04.19 v 09:49 10b.

Ať Ti dlouho slouží

cmiral
cmiral napsal 14.04.19 v 21:36 9b.

Dolin
Dolin napsal 09.04.19 v 11:59 10b.

Dyť paráda!

Čadil
Čadil napsal 08.04.19 v 20:07 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 08.04.19 v 19:13 10b.