globalmoto_duben_nolan




CBR 600 F převodovka

  • 0

    8.4.2016 od dinosaurus

    Co je špatne?
    CBR 600 F r.v.2002 najeto 25000 km - by mněly být origo moto je po prvním majitely - je v krásnem stavu.
    Občas se stane že při normálnim řazeni z 5 na 6 kvalt tam 6 nepadne ostane medz ikvaltama a hrozny skřipot. - stane se to asi tak cca jednou za 20 přerazení.Když tam kvalt kopnu razantnej padne tam normálne 6, nebo když řadím normalne - ale nohou nejen ťuknu do kvaltpáky ale stále tlačim na ni - 6 tam padne normálne - ale v noze je cítit zadrhel medzi kvaltama.
    Najel sem natom zatím 5000 km - dávam si pri řazeni pozor - ale seremně to- pořád v hlavě čekám padne tam ta 6 normálne hladce - nebo ucítmi v noze ten zádrhel medzi kvaltama.
    Celkovo je tá převodovka CBR takova hrubší - předtím sem jezdil na GSR 600 tam ty kvalty padaly samé.
    Co je špatný na ty převodovce ? pomohl by třeba nejakej motorovej olej ? jiné ,nastavení spojky ?
    Promazal nastavil sem táhla řadičky - bez změny.
    dík.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    8.4.2016 od KATRTER

    Jo jak píšeš měl sem ten samej problém ale musíš prostě víc z prudka na druhou stranu sem to
    ještě vůbec neřešil, třeba někde drhne táhlo a nebo můžeš zkusit nastavi řadičku níž nebo vejš.
    v první řadě bych přitáhl spojku

    Doplněno:

    Fakt bych to moc neřešil stane se to tak jednou do měsíce, a mám ten pocit,že
    zrovna vždycky v tu chvíli když se na to nesoustředím a to řazení jakoby
    odfláknu myšleno( málo zmáčknutá spojka, lehké kopnutí do řadičky) a tak podobně

    26.4.2016 od KATRTER

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.4.2016 od dinosaurus

    Řadičku sem zkoušel - nic ,kdyby drhlo lanko tak to delá pořád - mne to delá jen medzi 5-6 i to jen někdy ale ten problém tam je. Někdy tam padne uplne hladce,nékdy s problémem - spojku pritáhnout kde na páčce nebo na bloku motora ?Když jedu na kochačku tak tlačim na radičku - citim vnoze že to neklaplo -tak top přetlačim až tam padne ,když jedu svižne tak to kopu - to není čas

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.4.2016 od Dzin

    Nechci Ti brát iluze, ale motorká má nejeto mnohem více.
    K problému: Zkus meziplyn jak se to bude chovat.

    Doplněno:

    jakože stlačím spojku - vrknu plynem- kopnu kvalt ?

    9.4.2016 od dinosaurus

    To je úplne jedno 20tis. nebo 120 tis. - to neřeším.
    A jak medziplyn ? Vždyť medzi 5 a 6 není neutrál
    To není V3S abych vyrovnával otáčky
    Je tam něco evidetne poškodzené - ale co ? nejaké vidličky,kolečka ?
    něco se začalo kurvit
    neznám prevodovku - ani jak funguje ....nejsem mechanik

    9.4.2016 od dinosaurus

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.4.2016 od OzzyVanHelsink

    Měl jsem úplně stejný problém mezi 4 a 5 na CBR r.v.97. Frekvence cca 5x do roka. Koupena na 20tis km a co pamatuju tak to dělalo. Teď má moto najeto přes 100tis a nezhoršilo se to. Takže jsem s tím nedělal nic a bylo to dobře

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist