globalmoto_duben_nolan




Střílení do výfuku

  • 0

    26.8.2023 od Brody91

    Zdravím majitele mt-07. Mám na vás dotaz kdo máte laděný výfuk jestli vám také při ubrání plynu střílí do výfuku. Já mám výfuk arrow i se svody (mt-07 rv. 2021). Při ubrání plynu střílí do výfuku je to tlumene spíš takové prdění než rány. Když vyndam dbkiller tak je to slyšet dost .Nevím jestli to dělal i origo výfuk ten byl jak vysavač. Mě osobně to prdění nevadí proto jsem chtěl ladak zvuk se mu líbí ,ale občas si říkám jestli to neprdi moc. Když z kopce brzdim motorem tak to prdí skoro furt. Mám to nějak řešit, nebo je to u mtcka normální. Může to časem nějak poškodit motor?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • -1

    26.8.2023 od robfor

    "Mám to nějak řešit" ne
    " je to u mtcka normální" je to normalni u kazde motorky s ladakem / otevrenejsim vyfukem
    " jestli to neprdi moc" od toho je vyndavaci dbkiller

    Jinak principialne jde o to, ze ladena koncovka je mene restriktivni cili se zpetne do vyfuku nasava vice cerstveho vzduchu (protoze vyfukem se siri od vyfukoveho kanalu pulzy, ktere se na konci odrazi a jdou zpet k motoru, odtud "ladeny vyfuk" jelikoz jde o to, aby ty vracejici se pulzy podporovaly odvod spalin a nesly proti nim). A cerstvy vzduch sebou nese kyslik, ktery zpusobuje, ze po ubrani plynu ve vyfuku hori nespalene zbytky benzinu, protoze kazda strikacka ma nejakou minimalni prodlevu, zatimco skrtici klapka se zavre hned, cili po ubrani plynu jde na chvilicku prilis bohata smes do valce, ktera se nestiha spalit a pak jde do vyduku, kde se to smisi se vduchem, dojde k samovolnemu zapaleni a to dela ty popcorny... Je to technicky podminene, v normalni mire je to normalni, ve zvysene mire to sice normalni neni a da se to upravit tuningem ridici jednotky, ale jinak to motoru nijak neskodi. Specifickym pripadem je netesny vyfuk, napriklad netesnici priruba vyfuku na motoru. To pak take dela prima popcorny, i na neotunenem vyfuku.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist