globalmoto_duben_nolan




Výměna motoru

  • 0

    23.8.2023 od kentaur2

    Zdravím borci, chtěl bych váš názor. Po nehodě mám nabouraný předek stroma, odřenej boční plast a ohnutý řidítka. Sehnal jsem stejného s IT doklady. má však závadu na motoru. Můj dotaz. Mám přendavat díly a nebo vyměnit motor. Má s tím někdo zkušenost? Moc děkuju.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 1

    23.8.2023 od Medved

    Prehazet predek z toho IT na sveho je daleko jednodussi, nez prehodit motor a pak jeste resit papiry/VIN. Samozrejme pokud je ram ok.

    Doplněno:

    Za mně poskládat motorku z nejlepších dílů , ono nemusí být jen přední vidlice, ale i ram v krku

    23.8.2023 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.8.2023 od Milos1

    Pokud není hnutý krk, nebo jinak rám, je jednodušší přeházet jenom ten bouchnutý předek. V případě přehození motoru se koukni, jestli v techničáku je jenom typ motoru, nebo jeho číslo. Od nějakého roku se motor bere jako "spotřební" a je uveden jenom typ. Pokud by tam bylo číslo, nutno na úřadě nechatz přepsat. Pokud je tam jenom typ, je nutno jej dodržet a to stačí.

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.8.2023 od _Michal

    Jednoznačně přehodit jen předek a hotovo. Rám vydrží hoodně na stromovi.

    Doplnit odpověď

  • -1

    23.8.2023 od ja1

    Záleží v jakém je stavu , je úplně jedno jestli měnit motor nebo rám, po STK zajdes na úřad přepsat údaje

    Doplněno:

    Záleží na co se cítíš, jaké máš zázemí, máš kde změřit rám? Já osobně bych radši přehodil motor a měl bych jistotu že rámu nic není

    25.8.2023 od ja1

    Ahoj, to jste mě úplně nepochopily. Šlo mi o to jak je složitá výměna motoru a zkušenost někoho kdo to dělal. Přihlásit tu s IT technyčákem bych asi zvládnul jen nevím jestli mám měnit vadný motor, nebo radši rozebrat na díly. Díky

    23.8.2023 od kentaur2

    Pro méně chapave, má motorku s papírem z Itálie na náhradní díly, počítám že stejný typ, cokoliv vymění ať ram nebo motor jde zapsat do TP, po STK mu vystaví papír pro úředníka,který změnu zapíše, na.stk mu určitě zjistí zda ram je stejný jen vín.se liší, to dokáže i dekra a nemusí pátrat po akreditakovi, a pro tazatele, pokud si nejsi jistý, vezmi papíry od obou motorek a zastav se na STK,

    23.8.2023 od ja1

    I prd velebnosti, na tuhle stačí STK a úřad

    23.8.2023 od ja1

    Vždyť má papíry k rámu, byť italské, ram se mění stejně jako motor

    23.8.2023 od ja1

    To myslis vazne? Ze mu jako v papirech prepisou ram? S jinym VINem? ... to je trosku vetsi oser. Musis nejdriv za dovozcem, aby ti dal potvrzeni, ze dany ram s danym VINem je ten spravny ram ke tvym papirum. Potom na dopravku, tam ti vystavi povoleni k razbe VIN nahradni metodou. Potom nekam, kde ti to VIN vyrazi a vystavi ti o tom doklad. Potom na STK, kde ti udelaji EK a pak teprve muzes slavne zpet na dopravku, kde ti to zapisou do papiru. A samozrejme musis k tomu novemu ramu mit papiry.

    23.8.2023 od Medved

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist