bmw_r1300gs_cartec




Obcaš nechce řadit

  • 0

    1.8.2023 od Melos1234

    Zdravím koupil Yamaha yz450f 2012 a po výměně oleje občas nejde řadit muže to dělat olej? předchozí majitel tam dával motul 15w50 300v tak jsem ho tam dal také … jinak dnes sem na ni jel a když sem tam chtěl dat dvojku skočil tam neutrál a po chvilce šla až dvojka nevíte čím by to mohlo být ??? Jinak trochu se ozívá spojkové ložisko děkuji za každou radu

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    2.8.2023 od ja1

    Je to motokros, tam se rádi úplně jinak, tam se spojka použije při startu a pak se řadí nahoru pod plným plynem v otáčkách, no v nejhorším případě sundat víko a kouknout na pírko které vrací radicku a mechanizmus který točí válcem řazení

    Doplnit odpověď

  • 0

    2.8.2023 od robfor

    Tak teoreticky je mozne, ze ta motorka mohla byt zanedbana, nevim, kolik je tam predepsano na vymenu oleje a filtru, ale je to motokros, takze bych tipl 5 motohodin. Pokud slysis lozisko, tak muze byt rozpadle a pokud je rozpadle, muzou byt odstepky kovu z klece toho loziska vsude, tedy i v prevodovce... cili tady neni zadna jednoducha rada. Rozebrat, vycistit, zkontrolovat, slozit... a dily jsou svinsky drahe... bohuzel.

    Doplněno:



    3:20 zrovna o tom mluvi, dlouhy sroub nahoru, kratky dolu

    3.8.2023 od robfor

    Pozor, u Yamahy je nejaký oser s tými skrutkami na deklíku filtru. Nesmú sa zameniť, lebo je tam nejaká dierka na tej spodnej skrutke. Čítal som to na FB ukazoval to chlapík s Motoservisu Petra. Tak si to poriadne naštuduj v manuály aby si motorku nedosral. Tá dierka je bloku a slúži na vypustenie oleju z priestoru filtru, pri výmene. Keď tam dáš kratšiu skrutku, ktorá tam nepatrí, tak ten olej nejde cez filter na mazané miesta, ale ide cez tú dierku dole do kľukového priestoru a motor nie je MAZANÝ a ZADREŠ. Tak pozor na to aj pri blbej výmene oleju môžeš takou prkotinou zničiť motor. Ono aj tie skrutky , teeda tá jedna je odlišná, aby nedošlo k zámene.

    3.8.2023 od krokoš

    Doplnit odpověď

  • -2

    2.8.2023 od krokoš

    Čau, vieš, čítal som na internete návody ako sa teraz jazdí cross a enduro. Jazdil som v dobách ako ja1 závodne motorkros, ale ako som zistil štúdiom, tak teraz sa to jazdí ináč, ako niekedy. No, k veci, dočítal som sa, že pri štarte či enduro, alebo motokros sa prvý rýchlostný stupeň nepoužíva. Jednotka sa využíva len v technických pasážach u endura a u krosky pri nakládke na vlek. To som si nevymyslel , ale vyčítal od odborníkov na nete. Konkrétne u mojej motorky som mal vývodové koliesko 14 zubové. jednotku som nepoužíval ani na trati a ani pri civilnom presune. Civilný preun=jazda po dedine , čiže nízke otáčky. Po výmene kľuky piestu a ostatných ftákovín, som vymenil aj vývodové koliesko a kúpil som 15 zubové. 15 zubové je mnotované origo od výroby. Teraz používam aj jednotku a pri civlinom presune mi to bežne nedoradí. Nízke otáčky. Pri ostrej jazde , teda na trati je to OK: U teba to bude asi spôsobené tým, no ako som písal.Civilný presun Ešte upozornenie, stávalo sa mi, že mi vyradilo dvojku do neutrálu, samo od seba pri jazde v teréne. Už som sa zľakol, že je v riti prevodovka , že dvojka nedrží. Bolo to ale tým, že som nešiel v stope, a vysoká burina sa zachytila o rýchlostnú páčku a potiahlo ju dole do neutrálu. Keď tvoja motorka bola jazdená na trati, zrejme ani jednotka nebola využívaná, len tipujem.

    Pre ja1, už som ťa upozornil, že v dnešných dobách a na súčsných motorkách sa jazdí inak ako za starých dobrých časov suchých spojok. teraz sa používa spojka aj pri výjazde zo zákrut. Ide sa cez plyn a cez spojku. Naštudoval som si to. Keby som tak jazdil za starých dobrých časov, tak neprejdem ani jedno kolo na trati čo teraz jazdím. Ináč súčasník, čo si kúpi veterána z našich čias, odpáli spojku za cca 30 minút. Viem, lebo som tu čítal ako si ju kúpil chlapík , ju=motorku Jawu zo suchou spojkou a nevedel pochopiť, že prečo mu stále odíde spojka. Tak toho by si mohol školiť.

    Doplněno:

    Díky za odpověď motorka byla mnou i předchozím majitelem jezdena louky lesy na motorce jsem najel cca 30mth a nikdy se mi nestalo že by nechtěla zařadit chápal bych kdyby se to stalo v terénu ale stalo se na Prašné cestě .. stalo se mi to za den cca 2krat od té doby jsem motorku odstavil a bojím se na tom jezdit … jinak stalo se to po chcipnutí motorky a opětovném nastartování

    2.8.2023 od

    Díky za odpověď motorka byla mnou i předchozím majitelem jezdena louky lesy na motorce jsem najel cca 30mth a nikdy se mi nestalo že by nechtěla zařadit chápal bych kdyby se to stalo v terénu ale stalo se na Prašné cestě .. stalo se mi to za den cca 2krat od té doby jsem motorku odstavil a bojím se na tom jezdit … jinak stalo se to po chcipnutí motorky a opětovném nastartování

    2.8.2023 od

    Díky za odpověď motorka byla mnou i předchozím majitelem jezdena louky lesy na motorce jsem najel cca 30mth a nikdy se mi nestalo že by nechtěla zařadit chápal bych kdyby se to stalo v terénu ale stalo se na Prašné cestě .. stalo se mi to za den cca 2krat od té doby jsem motorku odstavil a bojím se na tom jezdit … jinak stalo se to po chcipnutí motorky a opětovném nastartování

    2.8.2023 od Melos1234

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist