bmw_r1300gs_cartec




Zamena civek

  • 0

    29.7.2023 od VMAXconte

    Zdravim,
    Na viragu 535 mi odisiel uz druhy regler. Vpredu akoby od miesta kde su cievky pocujem take rapitanie ako ked prebija sviecks...tipujem na vadnu cievku ale mozno to ide z ineho mista. Fajku som kupil novu a vymenil.
    Chcem vymenit cievky a mam 4 funkcne z Vmax 1200...
    Pozeral som servisne manualy viraga aj vmaxa a mierne sa lisia..virago : primar 3,8-4ohm
    Sekundar 13 - 15 k ohm
    Pickup 140 - 170 ohm
    Mozem to tam dat?
    Vmax primar 2,7 ohm
    Sekundar 10 k ohm
    Pickup 110ohm
    Mozem to tam dat?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    30.7.2023 od robfor

    Za me, nedoporuoval bych zamenit civky, ale dat je muzes. Problem je, ze pro civku neni dulezity ani tak odpor, jako inducknost a tu nevime. Proto by bylo optimalni tam dat original,, ale pokud budou mit inducknost plus minus stejnou, zapalovani si to pobere. Jinak to nicemu nevadi, jen si pridavas dalsi potencionalni problem do elektriky.
    Pokud ti stavajici civky probiji (jakoze na 99 procent podle popisu probiji), tak samozrejme to muze souvisit s regulatorem, protoze tam kratkodobe mohou jit pulsy az nekolik kilovolt a na to to neni dimenzovane...

    Doplněno:

    Teda v kompatibilitr s TCI.
    Ja som vo vmaxe vymenil cievky za tie cievky priamo vo fajkach z Gsxr...ale tam som dostal info, ktorymi presne ich mozno nahradit, nie s kazdymi by to pracovalo spravne.
    Ake vmax aj virago maju takmer rovnaky el.system ale nieviem co TCI..

    30.7.2023 od VMAXconte

    Zdravim, dik zs radu.
    Predpokladam, ze prave indukcnost by mohla byt rovnaka, nakolko je napajana roznakym napatim , a aj prudom a predpokladam, ze pozadovane vystupne napatie by malo byt rovnake, kedze ma vytvorit iskru na sviecke a tie sa lisia len velkostou zavitu pripadne teplotnou hodnotou..oprav ma ak sa mylim.
    Skor som rozmyslal ci nebufe problem s TCI modulom

    30.7.2023 od VMAXconte

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist