globalmoto_duben_nolan




Prebija

  • 0

    14.7.2023 od VMAXconte

    Zdravim,
    Uz stracam nervy...motorka stale prebija. Po nastartovani stupalo napatie na baterke az na 18V.
    Kupil som novy regler, osadil a stupa na 19V. Ptemeral som diody..vsetky zhodne 0,49...pomeral som odpor kontaktov statora medzi sebou..vsetky 0,4 ohm...
    Skusil som dat kabel z regleru priamo na baterku( vi nahodou nie je nieco v zvazku).. stale rovnako.
    Tato motorka je zacarovana, stale nieco..
    Prosim o rady co dalej. Bateria je nova, gelova, pri necinnosti 13,5V.

    Doplněno:

    Takze tu je dalsu den a hned je vsetko inak. Rano studena dobijanie 19V. Prisiel kamos elektrikar , vsetko premeral, dotiahol + kontakt na baterke. Nastartovalu sme a hups..18v, zapol som svetlo a hned 13,6 V. Vypnem svetlo a 18V.
    Takzw bud prebija bez svetla, alebo nedobija so svetlom..( rano davala 19V so svetlom, takze aspon netoztrhne baterku)

    15.7.2023 od VMAXconte

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    15.7.2023 od robfor

    pokud jsi koupil novy regulator a porad prebiji, bude chyba nekde v kabelech, konektorech, uzemeni, ktere souvisi s obvodem regulatoru a alternatoru.
    Pokud si na to netroufas sam, tak nejaky sikovny elektrikar, takhle na dalku to oddiagnostikovat nejde.
    Je to ode mne hodne strela z dalky, ale tipoval bych uzemnovaci drat od regulatoru, tam bych zacal. Odsroubovat , odrbat barvu pripadne korozi az na holy kov , procistit sprejem a nasroubovat uzemeni zpatky. Nektere regulatory byvaji z vyroby poddimenzovane a casem odchazeji, takze tyhle veci radeji sveruju do rukou odborniku

    Doplněno:

    Vyriesene, bolo ti v plusovom kabli od regleru. Vyhodil som tu spojku a kabel spojil priamo. Dobija 13V na volnobeh a 14,3V pri jazde okolo 100km/h...ako si pisal bol to kabel
    Dik za rady...

    17.7.2023 od VMAXconte

    Dostsl som radu, teda vysvetlenie, ze dobijanie je na viragu skratove, teda bez spotrebica( svetla) musi prebijat....takze som vsetky konrakty na kostru( (ktore som nasiel) vycistil a upevnil.
    Momentalny stav je, ze novy regler dava konstantne 12,6V,bez ohladu na otacky( teda asi nedibija, stary ide v rozmedzi 12,6 volnobeh az 13,55 pri jazde...meral som merakom za jazdy..
    Takze uz aspon neprebija aj ked asi dobija malo...
    Dalsu krok bude + kabel dat napriano na baterku s odstranenim konektoru ( ten spoj nie je najpevnejsi) a dam tam este poistku. Cize vylucim chybu v kablovom zvazku na hlavnu poistku...
    Je to mozne, ci musi ist do hlavnej poistky?

    17.7.2023 od VMAXconte

    je tam stale prechodovy odpor. Pravdepodobne to bude v obvodu jak je vypinac zapalovani (jeho soucasti byva krom spinace i pojistka), protoze vsecko ostatni uz bylo vylouceno.

    Jen pro uplnost/rekapitulace: Alternator promeren, OK, baterie nova OK, regl novy OK, svazek OK, kostra baterie OK, plus baterie ok, kostra alternatoru/motoru predpokladam ok, pojistky predpokladam ciste, OK,.

    Relevantni video (v anglictine)

    16.7.2023 od robfor

    Dik za radu, tiez som to riesil ako prve, preto som dal novy drot z kostry noveho regulatora priamo na minusak baterky...neuspesne.
    Takze som laboroval dalej, a utiahol som srob na + pole baterky. Vycistil som vsetky spoje co som nasiel a nastala zmena.
    Pri vypnutim svetle dobija 17+V, pri zapnutom 13,6-8V.
    Takze mam na vyber, bud vela alebo malo????

    15.7.2023 od VMAXconte

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.7.2023 od 33.petr

    Mi problém dělala indukční cívka,nějak to z ní pouštělo vyšší napětí do systému,po odpojení napětí v pořádku,tak sem koupil rovnou obě nové od ignitechu a byl klid...

    Doplněno:

    Nazdar, tento problem som riesil u vmax1200, cievka stahovala napatie, po vymene bolo vsetko ok....tu je to trochu iny problem, ale nevykycujem aj tuto moznost, akurat pristup k cievkam je na.....netusim ako sa k nim dostat bez vybratia minimakne kaeburatoriv....vpredu by to slo ale zadnu sroubu sni nevidim.
    Pri tiom mam tri cievky v supliku z VMaxa..

    17.7.2023 od VMAXconte

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist