globalmoto_duben_nolan




Breva v ustálených otáčkách cuká

  • 0

    29.5.2023 od r.bure

    Ahoj,
    stává se mi, že mi Breva občas v ustálených otáčkách cuká. Při akceleraci je chod plynulý, ale pokud se jede třeba v obci ustálenou rychlostí, tak pocukává. Když ji pořádně proženu, tak dá na chvíli pokoj. Mám podezření na přicpané vstřiky nebo palivový filtr. Má s tím někdo nějakou zkušenost?
    Díky!

    Bure

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    29.5.2023 od Slávek-TDM

    Přicpané vstřiky jsou IMHO urban-legend. Je v nich tlak cca 4 bary a při těch kvantech benzínu, co těma dírkama protečou se tam skoro nic neudrží. Neříkám, že netrpí opotřebením, ale cyklů zvládnou většinou daleko víc, než běžnej pilot dokáže najet. Maximálně zteří ten o-kroužek, kterej je drží v těle vstřiku a pak tudy saje falešnej vzduch.
    To bych se spíš zaměřil na stav škrtících klapek a jejich uložení... Případně na TPS čidlo.

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.5.2023 od X-tra-X

    Slávek to napsal dobře. Nějčastější problém u motorek s touhle technikou je, že se rozhodí nastavení řídící jednotky a je potřeba udělat základní nastavení diagnostikou...samozřejmě pokud si někdo předtím nehrál s klapkama a nerozjebal je...

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.5.2023 od Trávoborec

    Párkrát se mi stala stejná věc na V11, naposledy po tankování v Mariboru. Vždy šlo o nekvalitní palivo. Přešel jsem na prémiový benzín, od té doby bez problémů (nehledě na celkově hladší chod motoru).

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.6.2023 od jáwkastroj

    Tohle mi dělalo, když jsem měl rozhozenou synchronizaci klapek sání. Seřídil jsem je a byl pokoj.

    Doplnit odpověď

  • -1

    30.5.2023 od stnd

    Jestli to škube a není to znát na kolísání otáček nebo zvuku motoru, tak se hlásí řetěz o výměnu ;)

    Doplněno:

    Nojo, to je fakt :)

    30.5.2023 od stnd

    Nojo, to je fakt :)

    30.5.2023 od stnd

    Řetěz na MG Breva 750? :D Na ten bych se rád podíval...

    30.5.2023 od Slávek-TDM

    No na Brevě těžko, ta má kardan. ;)

    30.5.2023 od _vitek

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist