globalmoto_duben_nolan




Výbrus a dekarbonizace válce

  • 0

    10.11.2022 od Defea

    Ahoj, protože nemám možnost s nikým v mém okolí porovnat výkon motoru.
    Poradil bych se s vámi.

    Vlastním JAWA 250 panelka 559 r.v. 1963.
    Momentálně má motorka najeto 39 887 km.
    Přišlo mi škoda, aby byla v kůlně pod plachtou.

    1) Zajímalo by mne, na kolika km by se měl udělat výbrus.A zda je nutná i generálka motoru.
    Byla potřeba udělat jen spojka.Tu jsem již udělal.
    Jinak motor nevykazuje že by bylo něco v nepořádku.
    Při rychlosti cca 100km - 110km, je ve válci slyšet nepříjemný zvuk asi pístního čepu.
    Tak nevím zda vyměnit jen písní čep a nebo udělat rovnou i výbrus.

    2) A ještě bych se chtěl zeptat, zda čistíte někdy karbon z pístu.Popřípadě po cca kolika km.

    Pokud by mi mohl někdo k tomuto něco napsat, budu moc rád.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    11.11.2022 od Frantas

    Kuba350 najel na motoru 50tis. (Cestovní režim 90-100) pak odešla ojka tušim. (CKR) Zástavy jsem byl svědkem Preventivně bych nedělal nic. Ale záleží jak ti panel chroupe olej..
    Z "kejvačky" půjdou asi vždy zvuky. Ale pístní čep je z pravidla nejvíc slyšet na volnoběh.
    Jestli ti jede po rovině přes sto. Asi bych nic preventivně nezkoumal. Pokud se nechystáš někam dál. Pak bych i preventivně dal i "čtyřkovou" převodovku..
    Ale na ježdění do fabriky bych go rozhodně nedělal z prevence.

    Doplněno:

    Čím menší vůle, tím menší kravál z motoru

    12.11.2022 od ja1

    Děkuji za tvůj názor a že jsi mi odepsal.

    Já jsem s výkonem motoru spokojený.
    Jen jsem byl trochu nervózní z toho zvuku pístního čepu.

    Takže asi nemá ani smysl, měnit jen pístní čep.Když výbrus není potřeba?

    Jak píšeš, mám to na ježdění do práce.Občas na vyjížďku po ČR max 200-300km.
    Takže to nebudu řešit.

    Ještě bych se chtěl zeptat, jaká vůle může být na primárním řetězu ve spojce.
    Když jsem měnil lamely, tak jsem si všiml, že je na řetězu docela vůle.A spojkovej koš už má ozubení jako pila.

    11.11.2022 od Defea

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.11.2022 od ja1

    Třeba ti jen chybí hlinikove těsnění pod hlavu a píst do ní pak klepe

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.11.2022 od Julip2

    Výbrus se dělá podle chuti. Ale těch 40.000 při citlivé obsluze je asi tak akorát.
    A jestli šahat do kliky. Mno. Gufera berme jako spotřebák, a tam je nesmrtelnej labirint. Takze kliku/šály podrobně zkoumat až při sudým výbrusu.
    Jasně ono se občas stalo, že se povede zadřít to na pístu a to pak platí: přiměřeně, přiměřeně.
    ,...za mě: shodit hlavu, zkoukniut, jestli kroužky běhají tak jak mají, zbytečně nepůlit a užívat. Rozpůlíší, začne lapování ma skleněnej desce, dojdeš k ložisku na na kyvce (když už to máš zvednutý)...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist