bmw_r1300gs_cartec




Při jízdě se při 7000 až 8000 tis otáček dusí a nejde do výkonu

  • 0

    24.8.2022 od zerosix

    zdar všem,
    potřeboval bych poradit s kawasaki zx10r,2005.
    Při jízdě do cca 7500tis otáček je vše v pořádku, ale pak jako by motorka byla přehlcena a nechtěla jít do výkonu.
    Toto se ale neprojevuje při stojící moto na neutrál, tam jde vytočit až do omezovače....
    Už jsem zkoušel snad vše (výměna nových svíček, nové benzínové čerpadlo, nový vzduchový filtr, nový benzín, kontrola vstřiku) a stále to samé!!!! Když to začne za jízdy dělat a uberu plyn jako by moto chtěla vystřelit, ale jen chvilkově pak se zase dusí, ječí jak blázen, ale něco ji nechce pustit dál do výkonu.
    Už jsem z toho opravdu v koncích a budu rád za každou "odbornou" radu!!!
    Mám podezření na nějaké čidlo (otáček motoru, map senzor, podtlak v airboxu), vím, že nejlépe bych to zjistil asi na diagnostice, ale bohužel všude v okolí je čekačka asi měsíc!!!
    Moc děkuji!!!!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 2

    24.8.2022 od Pedl

    No jedna rychlá drobnost na zkontrolování, odvzdušnění nádrže. Zkus to s otevřeným víčkem.

    Doplněno:

    Zdar, tak jízdou s otevřenou nádrží je to pořad stejné....

    26.8.2022 od zerosix

    ok pokusím se, počkám na lepší počasí a dám vědět jestli to pomohlo. Všem zatím moc děkuji za rady!!!!!

    25.8.2022 od zerosix

    Taky bych to tak viděl

    24.8.2022 od Skrunch

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.8.2022 od ja1

    Určitě tam máš origo vzduchac a ne kN? Výfuk kaky origo?

    Doplněno:

    Jako ono to vše spolu dlouho fungovalo, ale ta motorka dlouho stála. Nikdy s tím nebyl "žádný" problém až tento rok na jaře a doteď se toho nemůžu zbavit. Je to motorka o kámoše, který si moc věcí okolo neumí udělat, tak to posunul mě a Já se toho nemůžu zbavit. Fakt jsem už z toho na prášky. Obávám se i toho, že na diagnostice stejně nic nezjistí protože to dělá jen za jízdy a nevypisuje to ani F1.....
    Opravdu budu vděčny za každou smysluplnou radu!!!!
    Dříve to tady bylo řešeno, ale nikdo nakonec nepopsal čím to nakonec bylo krom výměny čerpadla a to jsem udělal.....

    25.8.2022 od zerosix

    Vzducháč je opravdu origo, původně tam byl kn, ale ten jsem vyměnil. Výfuk tam je akrap. Zkoušel jsem i jezdit bez přívěry (odpojil jsem lanka, aby když odpojím jen konektor neházelo chybu).

    25.8.2022 od zerosix

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.8.2022 od valentinow123

    co vyfuk, katalyzator napriklad...

    Doplněno:

    Děkuji všem za příspěvky, konečně se závada podařila odstranit.....
    Bolo to totálně ucpanou nádobkou, která je na čerpadle. Čerpadlo po druhém natlakování bylo trochu hlučnější - pak jsem zde na motorkarich (u jiného problému) našel návod jak nádobku vyvařit v jaru a ještě jsem použil jedlou sodu, kterou jsem nasypal do všech tří otvoru na nádobce. Po cca 30 min vařeni byla voda v hrnci jak kafe, následný proplach vodou, pak benzínem a vysušení. Momentálně jsem noto projel a je vše v pořádku (žádné povadnutí při výkonu v otáčkách v plném spektru) i čerpadlo má tichý chod.
    Ještě jednou děkuji za pomoc.

    23.9.2022 od zerosix

    Jeste jedna vec, na youtube je ukazka podobne zavady,

    jsou priznaky stejne (nahla ztrata vykonu v cca 7000) anebo motor vadne jakoby postupne

    30.8.2022 od valentinow123

    ja bych to s dovolenim podle popisu tipoval na ucpany kat... sundat vyfuk,dat tam zkusmi z jine masiny a hyn sa hukaze

    30.8.2022 od valentinow123

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist