globalmoto_duben_nolan




Nemužu povolit šroub na zadním brzdovém třmenu co drží desky

Odpovědí (7)
  • 1

    29.12.2015 od restore

    Jestli to je ten nechvalně známý třmen použitý na mrťě Hond,tak se nejspíš jedná o ten krycí "červík",pod kterým je našroubovaný čep.Když tak hoď foto,ať se ví o čem je řeč.
    Nejdřív bych začal petrolejem.Kápni tam pár kapek a nech do druhého dne.Pokud toto nepomůže,zkus ještě ten rázový povolovák,ale s citem.POkud by ani toto nepomohlo,vem horkovzdušnou pistoli a okolí šroubu pořádně prohřej.Je možné,že na závit někdo kápl tekutou závlačku (ano i takový kokot se občas najde),takže prohřát nad 100°C.jestli ani toto nepomůže,budeš muset vrtat.....
    Tyhhle třmeny už jsem párkrát resuscitoval...

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.12.2015 od Slávek-TDM

    Tak poklepat, nebo pouzit specialni uderovej sroubovak nebo pripravek.

    A pak podchladit treba timhle:
    http://www.loctite.a...ml-zmrazovaci-sprej/

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.12.2015 od jany9191











    Teď sem tam zkusil nakapat petrolej a zítra zkusím povolit dam vědět co a jak..

    Doplněno:

    A na jakou stranu se povoluje ta debilní krytka do leva??zítra to tase zkusím a uvidíme...

    29.12.2015 od jany9191

    Jo tak to je klasický hondí Nissin.Nahoře šroubovací krytka a pod ním teprve čep brzdové desky.Taky šroubvací,ale s vnitřním šestihranem.

    29.12.2015 od restore

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.12.2015 od richard74

    odmontuj brzdovy strmen a poloz ho na bok a pak nakapej petrolej -:)

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.12.2015 od jirka015

    Taky mám tenhle problém...Zkoušel sem to povolit ale na tom bych si zlámal všechny imbusy co mám :D zítra zkusím nějakou radu tady od kluků a kdyžtak napíšu co a jak :)

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.12.2015 od wencza-cbr

    čus úderový šroubovák je perfektní věc ale určitě bych to zkusil v kombinaci s nahřátím pomocí horkovzdušky a není boha aby nepovolil

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.1.2016 od Blader

    Taky jsem se s tim už jednou pral. Nakonec to vyřešila až vrtačka. Ale třeba budeš mít větší štěstí.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist