globalmoto_duben_nolan




zvláštní zvuk v 4,9 tis otáčkách, rozvody ? ventily ?

  • 0

    13.5.2021 od Korado50

    Ahooj,

    mám takový problém s mým bajkem. Asi 3000km nazpět jsem kontroloval napínák, zbývalo ještě 7 zubů, před týdnem jsem o víkendu jezdil a všimnul jsem si že při ubrání plynu, v momentě kdy motorka "brzdí motorem" a otáčky jsou dolů se cca ve 4,9tis otáčkách ozve krátce takové kovové drhnutí/jako kdyby jsem flexou řezal ocel ale ne tak nahlas, projevuje se to ve velmi úzkém pásmu otáček.

    Vyndal jsem tedy napínák a zjistil že zbývá 5 zubů, zajímalo by mne zda je to konstruované tak že by se měl vytáhnout uplně na max a nebo se zastaví na této pozici ? (selský rozum mi říká že by se měl vytáhnout uplně).

    Napadlo mne že je možná už jen unavená ta pružinka co na napínák už 20 let tlačí a jelikož už nemá sílu řetěz je volnější a může někde drhnout. Co myslíte dělají ventily jiný zvuk ? v ostatním pásmu otáček krom 4,9tis zní motor krásně a žádné pazvuky se neprojevují, jde za plynem žere až neuvěřitelně málo a žádný olej nepápne.

    Samozřejmě že výměna rozvodů se blíží a s ní i seřízení ventilů (bohužel toto jsem neudělal a nevím ani zda majitel předemnou) má najeto 58 000 a mnou 20 000km.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    13.5.2021 od Pedl

    No zajímavé, že na napínák koukneš ale na ventily aspoň proměřit ne. Ale třeba ten zvuk jde od sekundárního řetězu, nebo ložiska v kole atd.
    Když budeš ručně otáčet motorem, tak bys mohl poznat jestli je řetěz volný na straně napínáku (ale nevím jaký tam máš přístup, výhled).
    No a taky to může jít ještě z jiných věcí v motoru, nebo to může být normální

    Doplněno:

    zvuk se projevuje i když moto stojí takže to bude v motoru, no je pravda že ty ventily jsem zanedbal fungovalo vse skvěle tak jsem neřešil říkal sem si že lepší než do toho vrtat ale ted nadešel čas :) koupím ty plíšky a pár nástrojů a pustím se do toho.

    Přístup je super stačí sundat nádrž cívky a jde sundat víko ventilů.

    13.5.2021 od Korado50

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.5.2021 od ja1

    zkontroluj rozvody to uz bude vytahaný řetez, napinak vymnen , tenhle bude volný

    Doplněno:

    napadlo mne že by mohla být jen unavená pružina v napínáku a proto se nevysune víc ale zároveň je uvolněný řetěz.
    Jinak samozřejmě s výměnou řetězu včetně napínací lišty počítám, stejně tak jako se seřízením ventilů.

    jinak tady foto přístupu k motoru:

    13.5.2021 od Korado50

    napadlo mne že by mohla být jen unavená pružina v napínáku a proto se nevysune víc ale zároveň je uvolněný řetěz.
    Jinak samozřejmě s výměnou řetězu včetně napínací lišty počítám, stejně tak jako se seřízením ventilů.

    jinak tady foto přístupu k motoru:

    13.5.2021 od Korado50

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.5.2021 od alikj

    Ahoj, až bude napínak vysunutý úplně bych nečekal a udělal rozvody hned.

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.6.2021 od vojta121

    Mam stejný problem na suzuki drz 400 sm. Pomohly ty rozvody ?

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist