bmw_r1300gs_cartec




Hlučnost rozvodovky kardanu

  • 0

    31.10.2020 od Zdeněkhr

    Zdravím, měl bych dotaz ohledně koupi a mechanické hlučnosti z převodů k kardanu. Při normální jízdě vše v pořádku, ale pokud postavím motorku na hlavní stojan, zařadím rychlost a nechám volně točit motorem zadní kolo na jakoukoli zařazenou rychlost, začne se ozývat klepání z výstupu převodovky na kardan. Tenérka má nalétáno 60 tis. km. Taky se mi zdá že zbytečně dost fouká při otevření olejové zátky. Rád bych Tenerku koupil, bohužel toto mě odrazuje. Chlapi, mohl by to někdo na své vyzkoušet? Děkuji za pomoc.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    1.11.2020 od kuzmič

    Když jsem měl Deauville, což je dvouválec s kardanem, tak mi na hlavním stojanu a na volnoběh se zařazenou rychlostí dělala strašný rachot, jako cvakání celého kola, až úplné mlácení...
    Dělá to soubor vůlí v převodovce, hřídeli, převodce i v kole.
    Tohle kardanový převod dělat bude vždycky bez zátěže! Přišlápni lehce zadní brzdu, mělo by to přestat...

    Doplněno:

    Doplnění: motorka za jízdy nedělala nic zvláštního a najezdila 140 b000 kilometrů, než jsem ji prodal ...

    1.11.2020 od kuzmič

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.10.2020 od VB79

    Ahoj, mám novou Super tenere 1200XT Z a nic podobného jsem nezkoušel (zařadit rychlost na hlavním stojanu) jinak mám najeto teprve něco okolo 6200 km, motorka koupena v květnu tohoto roku a nemám s ní žádné problémy, jen spokojenost.

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.11.2020 od _pat_

    Je to v pořádku.

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist