globalmoto_duben_nolan




Výměna gufera koncového převodu - pravá strana!

  • 0

    9.7.2020 od Aziz

    Zdravím vás všechny.
    Prosím o informaci, či odkaz na nějaký návod.
    Po výletu cca 1500 km, se mi začal rosit koncový převod na pravé straně.
    Neřeším příčinu (buď jsem dolil více než 1,8dcl oleje a koncák si odfouknul, nebo se loučí ložiska).
    Vyzkouším lehce odebrat olej a vyměním gufero.
    Nemáte někdo zkušenost, zda lze gufero měnit bez rozebrání koncového převodu?
    Na R 1100 GS to Igor Brezovar to dělal běžně...
    Děkuji všem za rady

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    9.7.2020 od yozo444

    ak je dobrý prístup tak by som navŕtal samorezku a vytrhol by som gufero.na lisovanie nového gufera by som dal vyrobiť zo polyamidu prípravok u sutruznika nakoľko gufer bude treba na lisovať na určitú hĺbku

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.7.2020 od Stadakk11

    Kolik mají ty ložiska najeto? Samotné gufero vyměnit půjde. Ale aby Jsi nevyměnil gufero a pak na ložisku praskne klec a nové gufero Ti vytlačí ven... Možná bych zvážil i větší zásah a vyměnil i ložiska.

    Doplněno:

    Ty ložiska bych opravdu vyměnil. Je to celkem bolest u GSa. Nedávno jsem kamarádovi měnil i to velké kuličkové ložisko i to malé kuželíkové + gufero. Při 68800 km praskla na tom větším ložisku klec a vytlačila gufero. Kdyby náhodou nezastavil a nevšiml si toho, tak bylo zle. Jinak ložisko nemělo do poslední chvíle žádné vůle a ani se nezadrhávalo. Proto bych ho pro jistotu vyměnil...

    15.7.2020 od Stadakk11

    Ložiska mají nalítáno 63.000km. Ale poslechově a hmatem, zatím nic zásadního.
    Zatím to vypadá, že si "jen" odfouknul přetlak po výměně oleje v kardanu. Zřejmě jsem tam nalil víc než 1,8dcl... když v chytrejch článcích píšou, že po přelití jen o 0,2dcl může být problém... protože po zjištění závady najeto cca 500km a zatím ok.
    Stejně budu muset na podzim naplánovat komplet repas.. díky za poznámky

    14.7.2020 od Aziz

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist