globalmoto_kveten




Skútr přestal brzdit

  • 0

    25.6.2020 od ňaňulka

    Ahoj, prosím o radu. Asi před měsícem mi začaly mírně vibrovat řidítka u skútru, a to i při nízké rychlosti. Včera začalo vepředu něco bouchat a dnes přestala skútru úplně brzdit přední brzda. Jde lehce zmáčknout bez účinku. Guma mi nepřijde moc sjetá, ale nikdy nebyla vyvažovaná. Můžete mi poradit, co s ním je a na kolik vyjde oprava? Jestli má ještě cenu do něj vrážet peníze. Díky za každou rozumnou radu

    Jde o SYM VS125

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    25.6.2020 od filtro

    ahoj zkusil bych to takto
    kdy jsi byla naposledy v servisu ? kolik to má najeto? kdy byla měněná brzdová kapalina?
    Koukni se zda je v okénku u brzdové páčky kapalina - pohneš li z řidítky měla by tam být vidět
    Koukni na brzdový třmen to je to co obepíná brzdový kotouč zda tam neuniká kapalina
    Pošli fotku toho třmenu z pohledem na brzdové destičky (které se opírají o kotouč) z toho mužem usoudit zda nejsou sjeté- to je k brzdě
    Prohlídni vzorek pneumatiky zda není sjetý nebo na něm nejsou plošky, kolik jsi na těch pneumatikách najela kilometrů?
    Když postavíš skůtr na hlavní stojan a zatočíš předním kolem vydává to nějaký zvuk nebo to dře?

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.6.2020 od Maxipes_Fík

    Podle popisu bych řekl, že se rozesraly ložiska v kole.
    Cena ložisek 100 až 300 Kč (za obě) podle kvality a původu, a slabá hodina práce.

    Doplněno:

    Ty dva odstavce mají být v opačném pořadí.

    28.6.2020 od Maxipes_Fík

    Pokud ano, tak to budou ty ložiska, jestli Ti někdo nenaboural a nezkřivil kotouč brzdy, tím by to mohlo být taky.

    27.6.2020 od Maxipes_Fík

    P.S. zkus u stojícího skůtru několikrát zmáčknout přední brzdu, jestli začne brzdit.

    27.6.2020 od Maxipes_Fík

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist