bmw_r1300gs_cartec




Nehází jiskru

  • 0

    25.4.2020 od Štoural

    Ahoj, potřebuji poradit. Mám Yuki 125 tr 1995. Při jízdě motorka chcípla. Nedává jiskru. Když vypustím olej, tak po pár hodinách zase jiskru hází, naleju olej do motoru a okamžitě házet jiskru přestane. Měl jsem jenom jawu a mz a tam je zapalování na suchu. Z číňana na mě vyteče olej, když sundám víko se statorem. Je to normální ,nebo je tam něco špatně a olej tam být nemá a zkratuje mi cívky ? Diagnostikovat proč nehází jiskru mi trvalo celkem dlouho. Je to pitomá porucha. A teď nevím jak dál. Díky za rady.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    26.4.2020 od Stepus

    Zdar, no pokud to ma stator s magnetem v olejové lazni tak bych to videl tak ze olej slusne elektricky izoluje - proto kdyz ho tam nalijes tak nehází, a kdyz ho vypustis, tak tam bude nekde prerusena cívka, a kdyz tam olej neni tak přeskočí jiskra, a nabudí to indučku- takže hází jiskru, ale jakmile se to utopí v oleji, kterej izoluje dalekovíc než vzduch, tak už to tam přeskakovat nebude... takže bych zkusil sundat dekl, a kouknout na stator - pokud vůbec má zapalování svoji cívku a nejde z baterky, nevím jak to je konkrétně u tohohle stroje

    Doplněno:

    Aha, díky za radu. Vyzkouším a dám vědět.

    26.4.2020 od Štoural

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist