globalmoto_duben_nolan




LED blinkry - předřadný odpor

  • 0

    18.4.2020 od dennisCBR

    Zdarec všichni,
    mám problém s rychlím blikáním LED blinkrů. V elektrice se celkem vyznám, ale tohle fakt netuším. Do nynějška jsem měl LED blinkry pouze vzadu a spolu s předřadným odporem fungují v pohodě. Teď si dávám LED blinkry i dopředu a hle ... problém ... blinkr bliká pořád stejně rychle ať tam dám odpor 10 nebo 200 ohmů. Dle mě bych se do tohoto rozmezí měl vejít, nebo aspoň by ten blinkr měl blikat pomaleji i třeba o trochu jen, ale to se neděje bliká pořád stejně. NEbudu se psát zatím nějaké přesně hodnoty LEDek nebo odporů, jelikož si mylsím, že je chyba někde jinde, ale kde??? ... prosím prosím, snad se tady najde dobrá duše, co mě navede na správnou cestu ... díkec :)

    Doplněno:

    zásadní bude asi najít zapojení LED v té žárovce ...

    18.4.2020 od dennisCBR

    odkaz na žárovku - https://www.obchod7...630smd-stu95158.html

    18.4.2020 od dennisCBR

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    18.4.2020 od cuir

    vyhod odpory a dej tam elektronicke rele pro LED blinkry. Dava se primo do patice puvodniho rele a nemusis se pak drbat s odporama a muzes tam davat led blinkry jake se ti zlibi.

    Pokud chces jit cestou odporu, tak odpor musi byt u kazdeho blinkru a hodnotu si vypocitej.

    P je (uvedeno na zarovce, treba 21W)
    U je 12V
    a R potřebuješ

    První zjistíš I kdy I=P/U
    To je 1,75
    Pak vypočítáš R kdy R=U/I
    To je 6,8 ohm
    Odpor nejbližší hodnoty alespoň 20w dimenze.

    Doplněno:

    Díky moc, relé pro LED blinkry bude to nejjednodušší řešení, už je objednaný, díky moc

    18.4.2020 od dennisCBR

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist