globalmoto_duben_nolan




Zaseknutý olejový filtr

  • 0

    23.2.2020 od Guerrero

    Zdravím všechny majitele Norge 1200. Potřeboval bych poradit s problemem, ktery se mi stal pri pokusu o vymenu mot. oleje. Za boha nejde odsroubovat filtr, klic presne na filtr, ale protocil se, nejaky cune to muselo dorvat...Jeste se mi to nestalo, oleje si vzdy menim sam. Tady je navic filtr zapustenej tak, ze se k nemu dostava blbe. Pokus o prorazeni sroubovakama dopadl spatne. Trha se to, nakonec zbyl jen obal bez dna a vnitrku. Jsem na mrtvici, nevim, co s tim. Toho, co to tak dorval bych prerazil, ale to me nepomuze....Budu vdecnej, za kazdou radu. Diky. Pepa.

    Doplněno:

    Rozumím, ale půjde přes ten filtr vana dolů?

    23.2.2020 od Guerrero

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    23.2.2020 od geloš

    Od jakého výrobce je tvůj olejový filtr? Kdysi jsem zažil stejný příběh jako ty, závit filtru se protáčel vůči obalu, vana musela dolů včetně mezikusu.

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.2.2020 od Slávek-TDM

    Teď už je pozdě, ale filtr musíš povolovat na zahřátém motoru. Taky jsem se jednou vytrestal na BMW R1150GS, ale nakonec se zbytky filtru s pomocí boží povedlo povolit - nějak jsem se zahnutým šroubovákem dostal pod tu gumu. Je taky úplně utopenej ve vaně...

    Doplnit odpověď

  • -1

    23.2.2020 od vrts

    Myslím, že bude muset vana dolu a v klidu to udělat na ponku, pak třeba opatrně do dna filtru vyseknout nebo navrtat otvory a pak tím zkusit třeba přes dvouramenný šroubový stahovák zkusit otočit.

    Doplněno:

    Rozumím, půjde ale vana přes ten filtr dolů?

    23.2.2020 od Guerrero

    Doplnit odpověď

  • -1

    23.2.2020 od Stadakk11

    Asi Tě moc nepotěším, ale filtr tlačí spodní těsnící gumou na vanu. Budeš to muset nějak složitě vydloubat. Mám Griso 11ku a je to tam obdobně

    https://www.partsdep...00+2006-2008/790518/

    Doplněno:

    Dobrá práce ?
    Ať Ti Guzzinka dělá jen samou radost

    24.2.2020 od Stadakk11

    Ahoj, tak vyřešeno, vyrobení čtyřzubce, na gola prodloužení, nahřátí horkovzduškou a pak velká ráčna a šlo to ven. Tímto děkuji p. Žákovi z Brna za účinnou pomoc. Tobě taky dík. Kolama dolů, ať se daří.

    23.2.2020 od Guerrero

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist